Rubriky:

Liga národů UEFA

Nemocný klučina u silnice žádal o fotku. Ronaldo kvůli němu zastavil autobus portugalské reprezentace

10. června 2019 21:46 - Porto/Praha

Zářil na hřišti, mimo něj ukázal velké srdce. Když se portugalská reprezentace vracela ze sobotního tréninku před finálovým duelem evropské Ligy národů, u cesty postával malý fanoušek s cedulí a žádal obejmutí od největší hvězdy Portugalska Christiana Ronalda. Fotbalista neváhal, zastavil týmový autobus a s chlapcem, který trpí leukémií, se ochotně vyfotil. Portugalsko ve finále nové mezinárodní soutěže porazilo Nizozemsko 1:0.

 

Rafael Marchante, Reuters

S informací o parádním gestu hvězdného fotbalisty přišel portugalský server Flash. Chlapec, který postával u silnice, aby pozdravil autobus domácí reprezentace, se jmenuje Eduardo Moreira. Je mu 11 let a statečně bojuje s leukémií.

„Christiano, obejmi mě!" stálo na transparentu, který si klučina připravil. Když čtyřiatřicetiletý kanonýr spatřil malého fotbalového fanouška s cedulí, neváhal zastavit autobus a Eduarda pozval dovnitř. Chlapec si tak odnesl nejen parádní zážitek, ale také fotografii se svým idolem.

Ne každý má portugalského kapitána v oblibě, vesměs všichni diskutující na internetu se však shodli, že Ronaldo se v danou chvíli zachoval jako velký borec.

K setkání došlo, když se reprezentanti vraceli ze stadionu Estádio do Bessa, kde absolvovali poslední trénink před nedělní finálovou bitvou s Nizozemskem. Tu Portugalci nakonec ovládli poměrem 1:0 díky trefě Goncala Guedese z 60. minuty zápasu. Stali se tak historicky prvními vítězi evropské Ligy národů UEFA.

pb, Sport.cz

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

     
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..