Slovensko - Skotsko 1:0Fotbalisté mají po první porážce Skotů stále šanci na první místo

Fotbalisté Skotska podlehli na Slovensku 0:1 a poprvé v Lize národů prohráli. Česká reprezentace tak stále má ve skupině B2 šanci na první místo, na které ztrácí po plzeňské výhře nad Izraelem 1:0 jeden bod. Kazachstán s českým trenérem Michalem Bílkem ve skupině C4 podlehl Albánii 1:3.

Skotský fotbalista Liam Cooper v hlavičkovém souboji se Slovákem Lubomírem Šatkou během utkání Ligy národů.

Jedinou branku zápasu Slovensko - Skotsko vstřelil v 32. minutě záložník Ján Greguš. Bývalý hráč Jablonce se prosadil tečovanou střelou zpoza vápna a v pátém utkání prolomil slovenské čekání na výhru.

Svěřenci nového trenéra Štefana Tarkoviče, který nahradil před úspěšným listopadovým finále baráže o Euro českého kouče Pavla Hapala, ztrácejí jeden bod na Izrael a stále mají nadějí vyhnout se sestupu do ligy C. Skotsko prohrálo po devíti utkáních.

Kazachstán v Albánii brzy prohrával o dvě branky, a přestože ještě do přestávky snížil Aibol Abiken, domácí si vítězství pohlídali. Svěřenci trenéra Bílka počtvrté v řadě nevyhráli a v závěrečném utkání skupiny C4 musejí doma zdolat Litvu, aby nesestoupili do ligy D. Albánie se naopak utká o postup s prvním Běloruskem, které porazilo Litvu 2:0.

Nizozemsko v pátém zápase pod vedením trenéra Franka de Boera poprvé zvítězilo. K výhře 3:1 nad Bosnou a Hercegovinou nasměroval "Oranjes" dvěma góly během úvodních 13 minut Georginio Wijnaldum. Stejný kousek se v nizozemské reprezentaci povedl naposledy v roce 1961 Tonnymu van der Lindenovi. Třetí gól přidal Memphis Depay, na druhé straně už jen snížil Smail Prevljak.

Nizozemci zůstali na druhém místě skupiny A1, v čele jsou nadále Italové po vítězství 2:0 nad Polskem. "Squadra azzurra" neprohrála 21 utkání v řadě, což je nejdelší aktuální série v Evropě, a postup do semifinále si může zajistit tříbodovým ziskem na půdě Bosny a Hercegoviny.

Fotbalisté Nizozemska se radují z branku v utkání Ligy národů proti Bosně a Hercegovině.

Belgie oplatila Anglii porážku z prvního vzájemného utkání a po domácím vítězství 2:0 zůstala v čele skupiny A2. Rozhodly o tom góly Youriho Tielemanse a Driese Mertense, oba se prosadili už v úvodním dějství. "Rudým ďáblům" stačí pro postup do semifinále remizovat v posledním utkání s Dánskem, které po výhře nad Islandem 2:1 ztrácí na čelo dva body.

Fotbalová Liga národů:
Skupina A1:
Nizozemsko - Bosna a Hercegovina 3:1 (2:0)
Branky: 6. a 14. Wijnaldum, 55. Depay - 63. Prevljak.
Itálie - Polsko 2:0 (1:0)
Branky: 27. Jorginho z pen., 84. Berardi. ČK: 77. Goralski (Pol.).
Skupina A2:
Belgie - Anglie 2:0 (2:0)
Branky: 10. Tielemans, 24. Mertens.
Dánsko - Island 2:1 (1:0)
Branky: 12. z pen. a 90.+1 z pen. Eriksen - 85. Kjartansson.
20:45 ČR - Izrael (Plzeň)
Branka: 7. Darida. ČK: 81. Abd Elhamed (Izr.).
Skupina B3:
Turecko - Rusko 3:2 (2:1)
Branky: 26. Karaman, 32. Ünder, 51. Tosun z pen. - 11. Čeryšev, 57. Kuzjajev. ČK: 24. Semjonov (Rus.)
Maďarsko - Srbsko 1:1 (1:1)
Branky: 39. Kalmár - 17. Radonjič.