Haškovo St. Etienne prohrálo doma potřetí za sebou

PAŘÍŽ

Český fotbalový trenér Ivan Hašek si v poslední době v St. Etienne moc radosti neužije. Jeho tým utrpěl už třetí domácí prohru za sebou, po Monaku a Sedanu tady vyhráli i hosté z Rennes. Na vítězství 3:1 měly největší podíl dvě branky nigerijského útočníka Utaky. Hašek tentokrát nemohl využít služeb českého reprezentanta Marka Heinze, který pykal za žluté karty.

Marek Heinz musel tentokrát sledovat svůj tým v civilu.

Druhou výhru za sebou a teprve šestou v sezóně naopak slaví fotbalisté Paris St. Germain, kterým viditelně prospěl lednový příchod kouče Paula Le Guena. Pařížané po minulé výhře nad Monakem vyhráli v Nancy 3:0.

Hosté, v jejichž sestavě nechyběl český reprezentační stoper David Rozehnal, sice ve 14. minutě neproměnili penaltu, když selhal Gallardo, ale dvacet minut před koncem se trefil portugalský kanonýr Pauleta. Poté oslabeného soupeře slepenými brankami v samém závěru dorazily Frau a Gallard, který si tak spravil chuť po penaltovém selhání v úvodu utkání.

Nevyrovnané výkony dál trápí Bordeaux, druhý tým loňského ročníku. V sobotu klopýtl na hřišti Troyes, které díky výhře 1:0 opustilo sestupové příčky. V sestavě hostí se od 69. minuty objevil rekonvalescent Vladimír Šmicer a přestože hru Bordeaux v závěru oživil, na vyrovnání už hosté nedosáhli.

Monako se rozešlo s Lens bez branek

Kvalitní defenzivou se v neděli prezentovali fotbalisté Monaka a s druhým celkem francouzské ligy Lensem uhráli bezbrankovou remízu. Zůstávají tak čtrnáctí a na sestupové pozice mají náskok čtyř bodů.

Hosté, unavení po vítězném utkání Poháru UEFA s Panathinaikosem Atény, sice byli aktivnější, ovšem žádnému z útočníků se nepodařilo překonat obranu Monaka. To se však na druhé straně nepovedlo ani českému kanonýrovi Janu Kollerovi, který v dresu knížecího klubu odehrál 66 minut. Další český reprezentant Jaroslav Plašil hrál o dvanáct minut déle.

Ani v posledním utkání kola mezi Marseille a Nantes diváci na stadiónu branku neviděli.

Francie - 25. kolo:
St. Etienne - Rennes 1:3 (35. Gomis - 14. a 58. Utaka, 62. Marveaux), Lorient - Toulouse 0:1 (54. Paulo César z pen.), Nancy - Paris St. Germain 0:3 (71. Pauleta, 86. Frau, 90. Gallardo), Sedan - Auxerre 2:2 (19. Sartre, 22. Job - 16. a 90. Niculae), Sochaux - Le Mans 2:0 (13. Alvardo z pen., 78. Yebda vlastní), Troyes - Bordeaux 1:0 (67. Gigliotti), Valenciennes - Nice 0:1 (28. Koné z pen.), Monako - Lens 0:0, Marseille - Nantes 0:0.