Nantes opouští po 44 letech nejvyšší francouzskou soutěž

PAŘÍŽ

Celky Nantes a Sedanu sestupují z nejvyšší francouzské fotbalové ligy. Rozhodlo o tom středeční 36. kolo soutěže. Oba týmy mají na kontě 34 bodů a na místa znamenající záchranu ztrácejí dvě kola před koncem nedostižitelných sedm bodů.

Nantes, za které v sezóně chytal francouzský mistr světa z roku 1998 Fabien Barthez, opouštějí nejvyšší soutěž po rekordních 44 letech. Osminásobný mistr Francie, který sestupuje navzdory výhře 1:0 na hřišti Bordeaux, postoupil do první ligy v roce 1963.

Tři utkání za sebou už nedokázali zvítězit fotbalisté Monaka. V dnešním 36. kole francouzské ligy prohráli v Sochaux 1:2. Černý den měl hostující obránce Yaya Touré, který si ve 30. minutě nejprve vstřelil vlastní gól a třiadvacet minut před koncem utkání za stavu 1:1 dostal červenou kartu a soupeř v 82. minutě přesilovku využil.

Z českých reprezentantů v dresu knížecího klubu se představil pouze záložník Jan Plašil, který nastoupil do druhého poločasu. Jan Koller proseděl celý zápas mezi náhradníky.

Francie - 36. kolo
Sochaux - Monako 2:1 (30. vlastní Y. Touré, 82. Grax - 45. Piquionne), Bordeaux - Nantes 0:1 (78. Oliech), Lille - Sedan 2:1 (29. Bastos z pen., 34. A. Keita - 13. G. Pujol), Lorient - Auxerre 2:1 (12. Gignac, 86. Le Pen - 22. Jelen), Marseille - Nancy 2:1 (78. Niang z pen., 83. Cissé - 80. Puygrenier), Nice - Paris St. Germain 1:0 (1. Vahirua), Troyes - Rennes 2:2 (22. Paisley, 26. Bangoura - 24. Briand, 29. Utaka), Valenciennes - St. Etienne 1:0 (53. Paauwe), Lyon - Lens 3:0 (21. Govou, 38. Juninho, 47. A. Diarra z pen.).