Barošův gól nasměroval Lyon k výhře nad Auxerre

Český reprezentační útočník Milan Baroš skvěle zahájil nový ročník francouzské ligy. Pětadvacetiletý fotbalista se v neděli jednou brankou podílel na vítězství šestinásobného mistra Lyonu, který v úvodním kole porazil 2:0 Auxerre.

Baroš se trefil v 33. minutě, když Jérémy Toulalan využil chyby obrany Auxerre, přihrál českému útočníkovi a ten se tváří v tvář brankáři nemýlil. Druhý gól Lyonu přidal v 69. minutě Karim Benzema.

Pro Baroše, kterého v 73. minutě vystřídal Brazilec Juninho Pernambucano, to byl pátý gól v Lyonu, kam přestoupil začátkem roku z anglické Aston Villy.

Nováček francouzské fotbalové ligy Mety vstoupil do nového ročníku prohrou na hřišti Le Mans 0:1. Porážku vicemistra z roku 1998, který si návrat do nejvyšší soutěže zajistil loňským triumfem ve druhé lize, zařídil jediným gólem zápasu domácí kapitán Marko Baša.