Lyon vyhrál i v deseti, Baroš opět nehrál

PAŘÍŽ

Fotbalisté Lyonu zvítězili ve francouzské lize 3:2 na hřišti Paris St. Germain, přestože hráli čtyřicet minut v deseti bez vyloučeného Andersona. Dvěma brankami k zisku tří bodů přispěl útočník Hatem Ben Arfa. Lyon tak zvýšil své vedení v tabulce na čtyři body, ovšem druhé Nancy má zápas k dobru.

Český útočník Milan Baroš potřetí za sebou sledoval utkání Lyonu jen z lavičky náhradníků. Naopak poprvé v sezóně se na trávník dostal jeho konkurent v útoku Fred, který se již zotavil ze zlomeniny nohy.

Lyon položil základ vítězství těsně před poločasem, když se dvakrát v rozmezí tří minut trefil Ben Arfa. Následně byl sice vyloučen Anderson, což využil domácí kanonýr Pauleta ke snížení, ovšem v závěru Govou zpečetil lyonské vítězství, které ještě v nastavení zdramatizoval druhým zásahem Pauleta.

Pouze s bodem se museli spokojit fotbalisté Toulouse na hřišti Le Mans, kde remizovali 1:1. Porážku hostů odvrátil až osm minut před koncem Dieuze. Hosté, kterým chybí nejlepší střelec Elmander, tak nadále čekají na návrat formy z minulé sezony, kdy skončili třetí. Nyní jim patří až desátá příčka a na čelo tabulky ztrácejí již deset bodů.

Toulouse, které je soupeřem pražské Sparty v Poháru UEFA, nastoupilo v sestavě: Douchez - Ebondo, Cetto, Congré, Ilunga - Dieuze, Fabinho - Paulo César (67. Bergougnoux), Emana (89. Sirieix), Mansare (78. Constant) - Gignac.

Fotbalistům Rennes pomohl k výhře 2:1 na hřišti Lensu jednou brankou útočník Wiltord. Bývalý francouzský reprezentant se tak prosadil již ve třetím utkání po sobě.

Toulouse remizovali s Le Mans

Pouze s bodem se museli spokojit fotbalisté Toulouse v utkání francouzské ligy na hřišti Le Mans, kde remizovali 1:1. Porážku hostů odvrátil až osm minut před koncem Dieuze. Hosté, kterým chybí nejlepší střelec Elmander, tak nadále čekají na návrat formy z minulé sezony, kdy skončili třetí. Nyní jim patří až desátá příčka a na čelo tabulky ztrácejí již deset bodů.

Výsledky 12. kolo Ligue 1:
Le Mans - Toulouse 1:1 (60. Sessegnon - 82. Dieuze), Lens - Rennes 1:2 (51. Monterrubio - 58. Wiltord, 77. Leroy), Paris St. Germain - Lyon 2:3 (61. a 90.+2 Pauleta - 41. a 43. Ben Arfa, 84. Govou)