Monako i bez Kollera vyhrálo 3:0 nad Štrasburkem

Bez českého útočníka Jana Kollera si fotbalisté Monaka dokázali poradit se Štrasburkem a vyhráli 3:0. Dvěma brankami se o to postaral Nené, třetí trefu přidal Gakpe. Koller v sobotu celé utkání sledoval jen z lavičky náhradníků. Monako se tak vyhouplo na sedmou příčku v tabulce francouzské ligy, kde ztrácí čtyři body na třetí Rennes.

Naopak slovenský útočník Šebo nastoupil v základní sestavě Valenciennes a dvěma zásahy pomohl k výhře 3:0 nad Caen. Byly to první dvě Šebovy trefy ve francouzské lize, kde je na hostování z Glasgow Rangers.

Fotbalisté Le Mans potvrdili letošní formu také v utkání se St. Etienne, které doma porazili 3:2. Dvěma proměněnými pokutovými kopy k tomu přispěl De Melo. Třetí branku přidal Romaric, jenž dokázal srovnal na 2:2 hned minutu poté, co se hosté dostali těsně před poločasem do vedení. Le Mans tak patří čtvrté místo v tabulce.

Ligue 1 - 14. kolo:
Le Mans - St. Etienne 3:2 (19. a 68. De Melo obě z pen., 43. Romaric - 20. Varrault, 42. Gigliotti z pen.), Lille - Nice 1:1 (19. Fauvergue - 42. vlastní Plestan), Mety - Lens 1:2 (70. Aguirre - 56. Monterrubio, 86. Khiter), Monako - Štrasburk 3:0 (62. a 89. Nené, 43. Gakpe), Paris St. Germain - Nancy 0:0, Sochaux - Auxerre 1:1 (89. Pitau - 8. Kahlenberg z pen.), Valenciennes - Caen 3:0 (16. a 44. Šebo, 61. Savidan).