Lyon porazil Rennes, přišel však o nejlepšího střelce Benzemu

Fotbalisté Lyonu v sobotu vyhráli na hřišti Rennes 2:0 a v čele francouzské ligy mají tříbodový náskok. Druhé Nancy, které má navíc utkání k dobru, totiž ve večerním utkání stejným výsledkem zvítězilo nad Lille.

Lyon, v jehož sestavě chyběl český útočník Milan Baroš, v duelu přišel o nejlepšího střelce soutěže Karima Benzemu, který se zranil na začátku druhé půle.

Devatenáctiletý Francouz, jenž v letošním ročníku vstřelil jedenáct gólů, s největší pravděpodobností přijde o úterní zápas Ligy mistrů s Barcelonou.

Soupeř pražské Sparty ve skupině Poháru UEFA Toulouse dnes před vlastními fanoušky jen remizoval s Monakem 0:0. Český reprezentační kanonýr Jan Koller se v dresu hostujícího týmu dostal na hřiště až v 77. minutě.

Francie - 15. kolo:
Rennes - Lyon 0:2 (5. Juninho z pen., 23. Ben Arfa), Caen - Bordeaux 5:0 (10. Gouffran, 29. Sorbon, 74. Grandin z pen., 83. Eluchans, 87. Gomis) , Lens - Lorient 1:1 (18. Pieroni - 12. Vahirua), Marseille - Mety 3:1 (36. a 70. Niang, 29. Zenden - 87. Gueye), Nancy - Lille 2:0 (65. Puygrenier, 76. Brison), St. Etienne - Sochaux 1:0 (81. Ilan), Štrasburk - Valenciennes 0:0, Toulouse - Monako 0:0.