Francie

Bordeaux jen remizovalo v Nice, ale drží třetí příčku

9. prosince 2007 20:36 - PAŘÍŽ

Fotbalisté Bordeaux v nedělním utkání 17. kola francouzské ligy pouze remizovali 1:1 na hřišti Nice. V tabulce sice udrželi třetí příčku, ovšem náskok vedoucího Lyonu, který v sobotu nebodoval, snížili jen na osm bodů. Nice je sedmé.

Bordeaux navíc prohrávalo už po jedenácti minutách, kdy rozvlnil síť v brance hostů Koné. O pět minut později bylo vyrovnáno po trefě Micouda, dalších branek se už ale diváci nedočkali.

Fotbalisté Paris St. Germain si alespoň trochu udobřili své fanoušky výhrou 1:0 v Auxerre, díky níž unikli z pásma sestupu. Zápas se hrál v napjaté atmosféře, neboť příznivci PSG špatně snášejí současnou mizérii mužstva a dopouštějí se násilností. Policie jich před zápasem 150 zadržela.

Svou zlobu dávají fanoušci najevo i jednotlivým hráčům. Záložníkovi Jerome Rothenovi někdo vyhrožoval a propíchal kola u auta, fotbalista proto v pátek podal trestní oznámení.

Francie - 17. kolo
Nice - Bordeaux 1:1 (11. Koné - 16. Micoud), Auxerre - Paris St. Germain 0:1 (50. Luyindula).

Časová osa: Francie