Rubriky:

Francie

Fanoušci Marseille vybrali na Drogbu už více než milión eur

14. července 2008 14:54 - MARSEILLE

Fanoušci fotbalového týmu Olympique Marseille nevzdávají svou snahu získat zpět někdejší hvězdu týmu Didiera Drogbu tím, že ho společně vykoupí ze smlouvy v Chelsea. Částka, kterou přes své internetové stránky slíbili věnovat, se vyšplhala už nad 1,4 miliónu eur (32,6 miliónu korun).

Třicetiletý Drogba je jedním z klíčových hráčů anglického týmu, jehož nový trenér Luiz Felipe Scolari s ním počítá "na 200 procent". Sám Drogba však již několikrát o odchodu uvažoval. Podle spekulací britských médií je jeho cena stanovena na zhruba 647 miliónů korun.

Šéfa Olympique Marseille Papeho Dioufa akce fanoušků zaujala. "Jsem překvapený a pobavený. Ukazuje to skutečnou vášeň našich příznivců," řekl Diouf listu La Provence. Žertem dodal, že i kdyby se podařilo vybrat dostatek peněz na přestup, tak by nemusela ani taková suma stačit. "Vím, kolik Drogba vydělává v Chelsea," uvedl prezident klubu.

Stránky fanoušků Marseille zaštiťuje slogan: "Zkusme to a uvidíme, jestli budeme schopní za něj zaplatit". Od pátku, kdy na nich 800 fanoušků přislíbilo asi 5000 eur, se počet jmen (přezdívek) rozrostl na 20 000 a vybraná částka na téměř jeden a půl miliónu eur.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Francie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..