Slovák Šebo jen zmírnil porážku Valenciennes

PAŘÍŽ

Ani branka Slováka Filipa Šeba nezabránila porážce fotbalistů Valenciennes na půdě Caen v sobotním 2. kole francouzské ligy. Šebova hlavička po přímé kopu, který sám vybojoval, v 41. minutě jen zmírnila prohru na 1:3.

Ani jeden tým zatím nepřečkal druhé kolo bez ztráty bodu, což postihlo i Monako, přesto mu remíza 1:1 v Nantes stačí k průběžnému vedení.

Nováček z Le Havru ještě půl hodiny před koncem vedl nad Toulouse 1:0, ale mladí Francouzi Congré a Gignac svými góly skóre otočili. Český útočník Pavel Fořt, který se do Toulouse vrátil z hostování v FC Brusel, nebyl v sobotu ani na lavičce.

Fotbalisté Paris St. Germain porazili vicemistra z Bordeaux 1:0. V uplynulé sezóně se trápící mužstvo z Paříže si připsalo první body v novém ročníku díky střele Hoaraua z 53. minuty.

Francie - 2. kolo:
Caen - Valenciennes 3:1 (3. Florentin, 22. Savidan, 30. Eluchans - 41. Šebo), Lille - Le Mans 1:3 (65. Bastos - 33. a 82. Maiga, 21. Helstad), Nantes - Monako 1:1 (66. Keserü - 5. Meriem), Nice - Nancy 2:1 (33. Rémy, 89. Traoré - 45. Gavanon z pen.), St. Etienne - Sochaux 2:1 (11. Matuidi, 18. Feindouno z pen. - 75. Perquis), Toulouse - Le Havre 2:1 (61. Congré, 87. Gignac - 10. Alassane), Paris St. Germain - Bordeaux 1:0 (53. Hoarau).