Rennes zdolalo Monako a protáhlo úspěšnou sérii

PAŘÍŽ

Fotbalisté Rennes porazili ve 14. kole francouzské ligy Monako 2:1 a protáhli svou sérii bez porážky už na dvanáct zápasů. Naposledy prohráli ve 2. kole s Grenoblem. Od té doby ztráceli body jen remízami a v tabulce se vyhoupli na třetí místo za Lyon a Marseille.

Tentokrát si výhru zajistili díky gólům kolem poločasové přestávky. Před odchodem do šaten otevřel skóre útočník Sow, po návratu pak přidal pojistku kanonýr Briand. Hosté z penalty jen snížili.

Lyon využil sobotní prohry Marseille a po výhře 2:1 nad Bordeaux zvýšil své vedení v tabulce již na sedm bodů. Vítězství si zajistil díky slepeným brankám kanonýra Benzemy a švédského záložníka Källströma ze závěru první půle. Udělal tak důležitý krok v cestě za osmým titulem v řadě.

Ligue 1 - 14. kolo:
Nice - Nantes 2:1 (20. Bamogo, 80. Mouloungui - 8. N'Daw), Rennes - Monako 2:1 (43. Sow, 53. Briand - 71. Cufre z pen.), Lyon - Bordeaux 2:1 (34. Benzema, 38. Källström - 80. Cavenaghi).