Svěrkoš v závěru zpečetil vítězství Sochaux nad Rennes

Český fotbalový reprezentant Václav Svěrkoš sice v nedělním zápase 30. kola francouzské ligy odehrál za Sochaux jen osm minut, přesto stihl gólem přispět k vítězství 3:0 nad Rennes. Sochaux tak udělalo rázný krok k záchraně, když poskočilo na 14. příčku s tříbodovým náskokem na sestupová místa.

Svěrkoš, který si přivezl z reprezentačního srazu zdravotní problémy, kvůli kterým nenastoupil do kvalifikačního zápasu se Slovenskem, začal jen na lavičce náhradníků. I bez něj se Sochaux dostalo do dvoubrankového vedení. Osm minut před koncem se pak bývalý hráč Ostravy na hřiště přece jen dostal a po třech minutách se radoval z gólu.

Francouzská fotbalová liga - 30. kolo:
Paris St. Germain - Nice 2:1 (20. Hoarau, 51. Traore - 36. Rémy), Sochaux - Rennes 3:0 (36. Boudebouz z pen., 38. Erding, 85. Svěrkoš), St. Etienne - Marseille 0:3 (60. z pen. a 75. Niang, 73. Brandao).