Svěrkoš se trefil poosmé a Sochaux vyhrálo

PAŘÍŽ

Český fotbalový útočník Václav Svěrkoš svým osmým gólem v sezóně pomohl Sochaux k vítězství 3:0 v duelu 35. kola francouzské ligy s Monakem. Zisk tří bodů tak Sochaux znovu přiblížil záchraně, když tři kola před koncem sezóny má na sestupové pásmo náskok dvou bodů.

Ani výhra 2:0 v Nice nepřiblížila fotbalisty Marseille k vysněnému titulu. První místo jim stále patří jen díky lepšímu skóre, jelikož druhé Bordeaux rovněž vyhrálo, i když se na hřišti Valenciennes hodně trápilo. Výhru 2:1 hostům zajistil až šest minut před koncem záložník Gourcuff.

Svěrkoš v 70. minutě zvýšil na konečných 3:0. Od svého lednového přestupu z Ostravy tak má bilanci 16 zápasů a osmi přesných tref, což znamená gól v každém druhém zápase.

V jarní části sezóny je tak třetím nejlepším střelcem celé ligy hned po Pierrovi-Andrém Gignakovi z Toulouse, který s 21 zásahy vede tabulku střelců, a polským útočníkem Ireneuszem Jeleněm z Auxerre. Oba však na jaře dali pouze o jeden gól více než Svěrkoš.

Francouzská fotbalová liga - 35. kolo:
Auxerre - Grenoble 2:0 (36. a 73. Jeleň), Le Havre - St. Etienne 2:4 (12. Diallo, 18. Sambou - 4. Ilan, 46. Sall, 69. Mirallas, 90. Riviere), Le Mans - Paris St. Germain 0:1 (19. Kežman), Nancy - Lorient 2:2 (27. Saifi, 47. Sami - 53. a 81. Ganeiro), Nice - Marseille 0:2 (25. Niang, 60. Brandao), Rennes - Caen 1:0 (65. Hansson), Sochaux - Monako 3:0 (19. Martin, 46. vlastní Modesto, 70. Svěrkoš), Toulouse - Lille 0:0, Valenciennes - Bordeaux 1:2 (21. Danič z pen. - 39. Menegazzo, 84. Gourcuff).