Plašil na úvod angažmá v Bordeaux získal Superpohár

Český fotbalový reprezentant Jaroslav Plašil zahájil angažmá v Bordeaux ziskem Superpoháru. Ve svém první soutěžním utkání za nový celek pomohl týmu Girondins k obhajobě trofeje. Při výhře 2:0 nad druholigovým Guingampem strávil na hřišti 65 minut. Zápas mezi francouzským šampionem a vítězem poháru se hrál v kanadském Montrealu.

Plašil do Bordeaux přišel v létě ze španělské Osasuny Pamplona za tři miliony eur (zhruba 78 milionů korun). Rázem se probojoval do základní sestavy a v sobotu nastoupil na pravém kraji zálohy. Ve druhém poločase jej vystřídal Fernando Menegazzo.

O úvodní gól utkání se v 38. minutě postaral argentinský útočník Fernando Cavenaghi, výhru v nastavení pojistil Plašilův náhradník. Bordeaux získalo trofej už potřetí v historii.