Bordeaux zdolalo Sochaux 3:2 a podruhé v sezóně vyhrálo

PAŘÍŽ

Fotbalisté Girondins Bordeaux porazili v druhém kole francouzské ligy Sochaux na jeho hřišti 3:2 a i podruhé v sezóně zvítězili. Souboj dvou českých reprezentantů v soutěži skončil lépe pro záložníka Jaroslava Plašila, který odehrál v dresu úřadujícího mistra 87 minut. Domácí Václav Svěrkoš sice absolvoval celý zápas, ale na svůj střelecký úspěch z minulého týdne nenavázal.

Fotbalista Sochaux Damien Perquis (vpravo) v souboji s Yoannem Gourcuffem z Bordeaux

Naopak se chytil jeho konkurent z útoku Davies, který vstřelil během půl hodiny dvě branky a duel zdramatizoval. Dvakrát se na straně vítězů trefil i Maročan Šamach, se třemi brankami nejlepší střelec ligy.

Poprvé v sezoně vyhrál Lyon, který před svým publikem porazil nejtěsnějším rozdílem Valenciennes. Jedinou branku utkání zaznamenal v 37. minutě útočník Gomis, který přišel v létě ze St. Etienne.

Z vítězství se mohli poprvé radovat i fotbalisté Paris St. Germain, kteří otočili zápas s Le Mans a vyhráli 3:1. Svůj první ligový gól v pařížském dresu zaznamenal turecký útočník Erding, bývalý Svěrkošův spoluhráč ze Sochaux.

Plný počet bodů má po druhém kole i Nancy, které deklasovalo Monako 4:0.

Francouzská liga - 2. kolo:
Lens - Auxerre 2:0 (14. Monnet-Paquet, 59. Boukari), Lorient - Montpellier 2:2 (69. Gameiro, 90. Koscielny - 59. Costa, 67. Spahic), Lyon - Valenciennes 1:0 (37. Gomis), Nancy - Monako 4:0 (49. a 80. Efoulou, 31. Dia, 42. Luiz z pen.), Paris St. Germain - Le Mans 3:1 (34. Erding, 60. vlastní Thomas, 85. Giuly - 21. Helstad), Sochaux - Bordeaux 2:3 (59. a 90.+2 Davies - 31. a 80. Šamach, 43. Wendel), Toulouse - St. Etienne 3:1 (10. Machado, 66. Gignac, 80. Sissoko - 24. Riviere).