Svěrkoš dostal červenou kartu, jeho Sochaux prohrálo 2:5

BORDEAUX

Útočník Sochaux Václav Svěrkoš byl vyloučen v dnešním domácím zápase 6. kola francouzské ligy proti Valenciennes, které jeho tým deklasovalo 5:2. Český reprezentant, jenž nastoupil v útoku domácích od začátku utkání, dostal červenou kartu bez předchozího napomínání v 82. minutě za nebezpečný zákrok na hostujícího záložníka Gomise.

Václav Svěrkoš na srazu reprezentace

Popáté v sezoně vyhráli fotbalisté vedoucího Bordeaux, kteří porazili nováčka Boulogne-sur-Mer 2:0 na jeho hřišti. První branku obhájce titulu vstřelil ve 34. minutě záložník Gouffran, druhý si dal v 68. minutě do vlastní sítě obránce Lachor. Středopolař Girondins Jaroslav Plašil, který v úterním zápase Ligy mistrů na půdě Juventusu Turín zajistil brankou svému týmu remízu 1:1, přišel na hřiště až na poslední dvacetiminutovku.

Olympique Marseille porazil nováčka z Montpellieru na svém stadionu 4:2 a počtvrté v sezoně zvítězil. Domácí rozhodli utkání během osmi minut prvního poločasu, ve kterém nastříleli Montpellieru tři branky. Mezi střelce Marseille se premiérově zapsal i argentinský záložník Lucho González, po letním přestupu z Porta nejdražší akvizice v historii přímořského klubu. Hosté zdramatizovali duel v poslední čtvrthodině, ve které vstřelili dva góly, ale první letošní porážku už neodvrátili.

Poprvé v sezoně bodovalo na hřišti soupeře Monaco, které vyhrálo v Nice 3:1. I po šesti kolech je bez bodu poslední Grenoble, který doma s Rennes utržil debakl 0:4.

Francouzská fotbalová liga - 6. kolo:
Boulogne-sur-Mer - Bordeaux 0:2 (34. Gouffran, 68. vlastní Lachor), Grenoble - Rennes 0:4 (1. a 60. z pen. Gyan, 7. Marveaux, 19. Mangane), Lorient - Nancy 3:1 (41. Diarra, 60. Gameiro 90. Monterrubio z pen. - 89. Efolou), Nice - Monako 1:3 (41. Remy - 12. a 70. Alonso, 8. Nené z pen), Sochaux - Valenciennes 2:5 (3. Brechet, 40. Boudebouz - 49. a 85. Pujol, 25. Sanchez Moreno, 61. Audel, 78. Ben Khalfallah), St. Etienne - Auxerre 1:1 (14. Bergessio - 75. Lejeune), Marseille - Montpellier 4:2 (31. González, 34. Niang, 39. Cissé, 51. Diawara - 75. Belhanda, 87. Camara z pen.).