Fotbalisté Lyonu porazili Lens a posunuli se do čela

PAŘÍŽ

Fotbalisté Lyonu vyhráli v 8. kole francouzské ligy 2:0 na hřišti Lensu a vystřídali v čela tabulky Bordeaux, které v sobotu nečekaně prohrálo 1:3 v St. Etienne.

Lyon poslal do vedení po sedmi minutách útočník Govou, jehož střela se odrazila od břevna těsně za brankovou čáru. Olympique potvrdil vedení v 78. minutě, kdy se povedenou ranou k tyči prosadil švédský záložník Källström. Hosté tak jako jediný tým v Ligue 1 drží neporazitelnost.

První prohra Bordeaux v sezoně se zrodila už v první půlhodině, ve které domácí po brankách Augusta a Illana vedli už 2:0. Z penalty pak sice zkorigoval skóre záložník Jussie, ale střídající Payet v nastaveném čase třetím gólem pojistil vedení.

Středopolař Girondins Jaroslav Plašil zůstal dnes pouze na lavičce náhradníků. Obhájce titulu prohrál v soutěžním utkání po 22 zápasech.

Francouzská liga - 8. kolo:
Grenoble - Montpellier 2:3 (47. Ljuboja, 90.+2 Dieuze - 13. a 50. Dzodic, 3. Montano), Nice - Valenciennes 3:2 (67. Saada, 73. Echouafni, 77. vlastní Ducourtioux - 40. Samassa z pen., 50. Sanchez Moreno), Paris St. Germain - Nancy 1:1 (18. Sessegnon - 13. Hadži), Rennes - Auxerre 0:1 (17. Pedretti), Sochaux - Le Mans 1:0 (78. Martin), St. Etienne - Bordeaux 3:1 (7. Augusto, 29. Ilan, 90.+4 Payet - 68. Jussie z pen.), Lens - Lyon 0:2 (7. Govou, 78. Källström).