Bordeaux vyhrálo nad Monakem a upevnilo si první místo

Fotbalisté mistrovského Bordeaux porazili ve 12. kole francouzské ligy na svém stadiónu 1:0 Monako a upevnili si vedení v tabulce. Jedinou branku utkání vstřelil v 62. minutě domácí obránce Planus. V záloze Girondins odehrál Jaroslav Plašil proti svému bývalému klubu celý zápas.

Na druhé místo, s dvoubodovou ztrátou na čelo, se vrátil Lyon, který dnes vyhrál stejným výsledkem na půdě St. Etienne a po dvou prohrách za sebou v domácí soutěži opět naplno bodoval. Jediným střelcem zápasu byl v 82. minutě útočník Gomis.

Až na šestou příčku klesl Olympique Marseille, který remizoval na svém stadionu 1:1 s Toulouse. Do vedení se dostalo po Sissokově brance z 27. minuty Toulouse, alespoň bod pro domácí zachránil čtvrt hodiny před koncem brazilský útočník Brandao.

Lille vyhrálo 2:0 nad posledním Grenoblem, který stále čeká na první bod v sezoně. Hosty poslal do vedení v 26. minutě záložník Cabaye. Vedení Lille, které odehrálo po vyloučení domácího Jemmaliho celý druhý poločas v početní výhodě, pojistil v poslední minutě útočník Gervinho.

Celek Lille, který přivítá 17. prosince v Evropské lize Slavii Praha, nastoupil v sestavě: Landreau - Emerson, Rami, Debuchy (78. Vandam), Balmont - Cabaye (70. Dumont), Chedjou (59. Beria), Mavuba, Hazard - Frau, Gervinho.

Francouzská fotbalová liga - 12. kolo:
Auxerre - Montpellier 2:1 (16. a 28. Jeleň - 90.+2 Džodič), Bordeaux - Monako 1:0 (62. Planus), Boulogne-sur-Mer - Nancy 1:2 (15. Cuvillier - 10. Dia, 81. Hadži), Grenoble - Lille 0:2 (26. Cabaye, 90. Gervinho), Lens - Lorient 1:1 (48. Eduardo - 42. Sosa), Marseille - Toulouse 1:1 (75. Brandao - 27. Sissoko), St. Etienne - Lyon 0:1 (82. Gomis), Sochaux - Paris St. Germain 1:4 (85. Dalmat - 35. Clement, 56. Chantome, 74. Erding, 87. Luyindula).