Lille zničili dalšího soupeře a jsou již druzí

LILLE

Fotbalisté Lille potvrdili skvělou formu vítězstvím 4:0 na hřišti Nancy, což je posunulo již na druhou příčku francouzské ligy. Jejich aktuální střeleckou formu okusilo kromě Slavie v Evropské lize také posledních šest ligových soupeřů, z nichž každý inkasoval minimálně tři góly a odešel ze hřiště s prázdnou.

Yohan Cabaye z Lille (uprostřed) se raduje z branky do sítě Slavie. (ilustrační foto)

Ligové vedení zvýšilo Bordeaux, za které celý zápas v Toulouse odehrál také český reprezentant Jaroslav Plašil. Díky výhře 2:1 má obhájce titulu v čele tabulky již devítibodový náskok.

Velkou krizi naopak prožívá Lyon, jenž v rámci 19. kola podlehl doma Montpellieru 1:2. Na úvodní branku hostujícího Montana dokázal v 82. minutě odpovědět Gomis, o tři minuty později však favorit znovu prohrával díky Marveauxovi. Po dlouholeté nadvládě v domácí soutěži Lyon letos výrazně zaostává a je až šestý. Z posledních pěti zápasů třikrát prohrál.

Francouzská fotbalová liga - 19. kolo:
Francouzská fotbalová liga - 19. kolo: Le Mans - Monako 1:1 (36. Le Tallec - 50. Pak Čchu-jong), Lorient - Valenciennes 3:2 (26. a 46. Amalfitano, 65. Sosa - 5. Audel, 35. Danic), Lyon - Montpellier 1:2 (82. Gomis - 51. Montano, 85. Marveaux), Marseille - Auxerre 0:2 (41. a 79. Oliech), Nancy - Lille 0:4 (51. a 73. Gervinho, 43. Hazard, 60. Frau z pen.), Nice - Boulogne-sur-Mer 2:2 (67. a 85. Pote - 58. Perrinelle, 73. Blayac), Paris St. Germain - Grenoble 4:0 (10. Luyindula, 17. Armand, 65. Erdinc, 80. Jallet), Sochaux - Rennes 2:0 (44. Dalmat, 60. Butin), Toulouse - Bordeaux 1:2 (4. Machado - 8. Šamach, 75. Wendel).