Bordeaux prohrálo s Paris St. Germain a vzdálil se mu titul

PAŘÍŽ

Fotbalisté Bordeaux prohráli ve 32. kole francouzské ligy s Paris St. Germain na soupeřově hřišti 1:3 a vzdaluje se jim šance na obhajobu titulu. Hosté ve středu přes výhru nad Lyonem vypadli z Ligy mistrů a nedaří se jim ani v domácí lize. V ní v sobotu prohráli podruhé za sebou a patří jim až pátá pozice.

Dnešní zápas výrazně ovlivnila situace ze 31. minuty, kdy byl vyloučen za faul mimo pokutové území brankář Bordeaux Ramé. Domácí početní výhodu využili a po brankách Armanda z 35. a Erdinga ze 74. minuty si vypracovali dvoubrankové vedení. Hostující obránce Sané sice deset minut před koncem snížil, ale útočník Hoarau za šest minut pojistil domácí vedení. Girondins nepomohl k bodům ani záložník Jaroslav Plašil, který odehrál celý zápas.

Poslední Grenoble prohrál v Toulouse 0:4 a jako první v soutěži má šest kol před koncem jistotu sestupu. Klub s japonskými vlastníky, který dnes prohrál třiadvacáté ligové utkání v sezoně, doplácí i na finanční problémy. Kvůli nim by mohl být dokonce tým z Francouzských Alp přeřazen do třetí ligy.

Francie - 32. kolo
Le Mans - Montpellier 2:2 (1. a 70. Lamah - 12. Ait Fana, 34. Camara z pen.), Lens - Boulogne-sur-Mer 3:0 (33., 50. a 66. Maoulida ), Lorient - Rennes 1:1 (13. Diarra - 42. Danze), Monako - Valenciennes 2:1 (61. Nené, 78. Maazou - 37. Biševac), Sochaux - St. Etienne 0:2 (42. Perrin, 64. Bergessio), Toulouse - Grenoble 4:0 (65. a 75. Tabanou, 9. Machado, 85. Gignac), Paris St. Germain - Bordeaux 3:1 (35. Armand, 74. Erding, 86. Hoarau - 80. Sané).