Rubriky:

Francie

Kvůli mladým prostitutkám půjdou k výslechu i Benzema a Ben Arfa

21. dubna 2010 09:30 - PAŘÍŽ

Do sexuálního skandálu kolem francouzské fotbalové reprezentace jsou podle britského listu Daily Telegraph zapleteni i útočník Karim Benzema z Realu Madrid a Hatem Ben Arfa z Marseille. Podle nejmenovaného soudního zdroje by měla oba hráče vyslechnout policie jako svědky v případu pařížského podniku Café Zaman, který je podezřelý, že zaměstnával příliš mladé prostitutky.

 

Alessandro Garofalo, Reuters

Výslech už mají za sebou záložník Bayernu Mnichov Franck Ribéry a další reprezentant Sidney Govou z Lyonu, kteří na sebe dnes mohou narazit v semifinále Ligy mistrů.

Zřejmě nejlepší francouzský hráč současnosti Ribéry podle britského listu přiznal, že několikrát spal se sedmnáctiletou marockou dívkou zaměstnanou v luxusním klubu. Netušil prý, že jí ještě není osmnáct let, což je ve Francii věková hranice, od níž lze provozovat prostituci.

Sedmadvacetiletý Ribéry je ženatý s Alžířankou, kvůli níž přestoupil na islám, a mají spolu dvě děti. Za styk s příliš mladou prostitukou mu teoreticky hrozí až tři roky vězení a pokuta do výše 45 000 eur (1,1 miliónu korun). Soudce zatím nerozhodl, zda bude fotbalista obviněn.

Fotbalista tvrdí, že se ničím neprovinil. "Tato aféra se mého klienta netýká a může, v nejhorším případě, ovlivnit pouze jeho osobní život," uvedl Ribéryho advokátka Sophie Bottaiová.

Policie provedla v Café Zaman před týdnem razii, během které zadržela asi dvacet dívek. Zatčeni byli také čtyři lidé, kteří čelí obvinění. Podnik na Champs-Elysées byl zavřen.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Francie

Filtr článků - Francie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..