Francie

Marseille v oslabení sahalo po výhře nad Lille, nakonec prohrálo

8. května 2010 23:20 - PAŘÍŽ

Již jistým mistrům francouzské ligy z Marseille zhořkly oslavy titulu porážkou 2:3 v předposledním kole na půdě druhého Lille. Přitom ještě deset minut před koncem vedli 2:1, přestože hráli od 28. minuty bez vyloučeného brankáře Mandandy.

Lille však v 80. minutě srovnalo zásluhou De Mela a v páté minutě nastavení zařídil obránce Debuchy veledůležité vítězství 3:2, které udrželo pro Lille druhou příčku znamenající přímý postup do Ligy mistrů. Pokud Olympique v závěrečném kole vyhraje nad Lorientem, může se těšit na milionářskou soutěž.

Šanci na přímý postup má také Auxerre, které ztrácí dva body, a Lyon. Ten sice po dnešní remíze 2:2 ztrácí čtyři body, ale má zápas k dobru. Tyto dva týmy se však především utkají o to, kdo půjde ze třetího místa do předkola Ligy mistrů a na koho zůstane jen Evropské liga.

Jednou se za Marseille prosadil útočník Niang, který se 17. gólem sezony osamostatnil v čele tabulky střelců.

Obhájci titulu Bordeaux nepomohla k postupu na pohárové příčky ani výhra 2:0 nad Sochaux. Tým českého záložníka Jaroslava Plašila, který dnes odehrál celý zápas, nadále zůstává na šesté příčce, jelikož Montpellier doma vyhrál 2:1 nad Lorientem a udržel před Bordeaux dvoubodový náskok. Pokud v závěrečném kole vyhraje na půdě PSG, Bordeaux bude bez pohárů.

Za Sochaux znovu nenastoupil Václav Svěrkoš, který se potýká s poraněnou Achillovou šlachou.

Francouzská fotbalová liga - 37. kolo:
Auxerre - Lens 0:0, Bordeaux - Sochaux 2:0 (66. Wendel z pen., 86. Trémoulinas), Grenoble - Boulogne-sur-Mer 2:0 (33. a 82. Ljuboja), Le Mans - Paris St. Germain 1:0 (6. vlastní Armand), Valenciennes - Lyon 2:2 (70. Audel, 79. Cohade z pen. - 17. Källström, 90.+2 Lopéz), Monako - Nancy 2:1 (7. vlastní Lotiés, 59. Maazou - 74. Sami), Montpellier - Lorient 2:1 (30. Montano z pen., 44. Camara z pen. - 89. Bourillon), Rennes - Nice 2:2 (59. Leroy, 65. Marveaux - 12. Mounier, 77. Faé), St. Etienne - Toulouse 0:1 (62. Gignac), Lille - Marseille 3:2 (22. Cabaye z pen., 80. De Melo, 90.+5 Debuchy - 7. Niang, 45.+2 Hilton).

Časová osa: Francie