Lička pomohl Brestu k výhře svým první gólem ve francouzské lize

PAŘÍŽ

Českým fotbalistům ve službách Brestu se ve 4. kole francouzské ligy dařilo a výrazně přispěli nováčkovi soutěže k výhře 2:0 v Caen. Záložník Mario Lička vstřelil z penalty svůj první gól, jeho bývalý spoluhráč z Baníku Ostrava Tomáš Mičola před tím přihrál na úvodní branku zápasu.

Mário Lička (vlevo) ještě v dresu Baníku.

Brest hrál od 18. minuty po vyloučení domácího Samboua Yatabarého přesilovku, využil ji však až v závěru zápasu. V 75. minutě se po Mičolově centru trefil Nolan Roux. O tři minuty později pojistil vedení hostů Lička trefou z penalty. Krátce poté byl osmadvacetiletý fotbalista vystřídán, Mičola odehrál celý zápas.

Francouzská fotbalová liga - 4. kolo:
Arles-Avignon - Rennes 0:1 (28. Montaňo), Lorient - Lyon 2:0 (8. Gameiro z pen., 66. Kitambalo), Nancy - Toulouse 0:2 (68. Capoue, 90. Tabanou), St. Etienne - Lens 3:1 (5., 79. a 85. Payet - 90. Džimaa), Valenciennes - Montpellier 0:1 (29. Giroud), Caen - Brest 0:2 (75. Roux, 78. Lička z pen.).