Rubriky:

Francie

Policie zbavila gólmana PSG nařčení, že užívá falešnou totožnost

22. září 2010 17:00 - PAŘÍŽ

Brankáře fotbalového týmu Paris St. Germain Apoulu Edela zbavila francouzská policie podezření, že užívá falešnou identitu. Z toho ho nařkl jeho bývalý kouč a agent Nicolas Philibert, jehož naopak gólman obvinil z vydírání.

Kamerunský rodák reprezentující Arménii Edel vypovídal na policii v pondělí právě v souvislosti s podáním žaloby na Philiberta. "Byl požádán, aby ten případ vysvětlil. Policie se ho ptala na jeho identitu, to ale nebyl hlavní bod diskuze," řekl agentuře Reuters Edelův právník Christophe Bigot. Podle něj policisté zkontrolovali fotbalistovu totožnost a ujistili ho, že se v této věci nemá čeho bát.

Philibert vedl Edela v Kamerunu, poté mu půjčil peníze a sehnal angažmá v Pjuniku Jerevan. Minulý týden svého bývalého chráněnce obvinil z toho, že se jmenuje Ambroise Beyamena a místo uváděných 24 let je mu o pět více. Edel a PSG okamžitě Philiberta zažalovali pro pomluvu.

Kvůli obvinění z užívání falešné identity se už na evropskou fotbalovou unii UEFA obrátil tým FC Sevilla, jenž před týdnem podlehl PSG s Edelem v brance 0:1 v Evropské lize. UEFA v úterý oznámila, že o případu rozhodne v nejbližších dnech.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Francie

Filtr článků - Francie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..