Ličkův gól pomohl Brestu k výhře nad St. Etienne a posunu do čela

PAŘÍŽ

Útočník nováčka francouzské ligy Brestu Mario Lička vstřelil svou druhou branku v sezoně a pomohl svému týmu k domácímu vítězství 2:0 nad St. Etienne. Brest, který v posledních osmi utkáních Ligue 1 neprohrál a neinkasoval, se po dnešním jedenáctém kole posunul do čela neúplné tabulky.

Ostravský Mario Lička mezi dvojicí fotbalistů Olomouce. Archivní foto.

Bývalý hráč Baníku Ostrava otevřel skóre přesnou hlavičkou v 77. minutě, sedm minut po něm z protiútoku ještě pojistil domácí vedení útočník Romain Poyet. V dresu Brestu odehrál úvodních 64 minut také druhý český ofenzivní fotbalista Tomáš Mičola.

Francouzská fotbalová liga - 11. kolo:
Auxerre - Nice 2:0 (43. Birsa, 78. Pedretti), Brest - St. Etienne 2:0 (77. Lička, 84. Poyet), Caen - Nancy 2:3 (13. Al Arábí, 52. Traore - 36. Hadži z pen., 39. vlastní Tafforeau, 70. Traore) , Lorient - Arles-Avignon 2:0 (56. Gameiro, 77. Kitambala), Lyon - Sochaux 2:1 (31. M. Bastos, 69. Lacazette - 66. Ideye) Toulouse - Lens 1:1 (6. Machado z pen. - 28. Yahia). Utkání Marseille - Rennes bylo odloženo.