Rubriky:

Francie

Podle Blanka už francouzský fotbal nemá žádné velké hvězdy

15. listopadu 2010 15:26 - PAŘÍŽ

Francouzský fotbal už podle reprezentačního trenéra Laurenta Blanka nemá žádné velké hvězdy. Čtyřiačtyřicetiletý mistr světa a Evropy proto vyzval mladé hráče, aby dali přednost vlastnímu zlepšování před rychlým výdělkem.

 

Benoit Tessier, Reuters

"Máme pár fotbalistů, kteří hrají ve velkých klubech a mají šanci být hvězdami. Ale opravdové hvězdy v reprezentaci nemáme," citovala Blanka agentura AP. "Musíme být trpěliví a pomoci jim v růstu. Když se nám povede je vychovat, budeme mít solidní základ týmu a hra půjde nahoru. Jde o první krok, ale pořád k němu máme daleko," dodal.

Blanc měl na mysli trojici Florent Malouda z Chelsea, Franck Ribéry z Bayernu a na dobré cestě je podle něj i Samir Nasri z Arsenalu. "Když říkám velký hráč, tak mám na mysli velkého hráče na evropské scéně. Pár našich hráčů nastupuje v základu velkých evropských klubů - Ribéry, Malouda a Samir, který začíná patřit ke klíčovým postavám Arsenalu," řekl.

Za nedostatek hvězd může podle Blanka velký odliv mladých talentů, kteří před pravidelným hraním v menších francouzských týmech dávají přednost odchodu do evropských velkoklubů, kde však téměř nenastupují.

"V tomhle věku se musíte zlepšovat. Hrát a učit se je důležitější než zajímavý přestup do velkoklubů z Premier League," řekl Blanc. "Jednou, dvakrát týdně si tam sice zatrénují s prvním týme, ale nikdy v něm nehrají. To přece nemá smysl," uvedl.

"Mladí hráči by si měli uvědomit, že si jich sice všimnul velký klub, ale pořád jsou to jen sedmnácti, osmnáctiletí kluci, kteří si ještě ani nevybojovali místo v áčku mateřského týmu," řekl Blanc. "Co je pro ně lepší: Pravidelně nastupovat za první tým Le Havru, nebo udělat velký přestup a nehrát? Jejich volba jim hodně ovlivní kariéru, ale my za ně rozhodnout nemůžeme," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Francie

Filtr článků - Francie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..