Lille vyhrálo přestřelku s Lorientem zásluhou hattricku Sowa

Fotbalisté Lille v 16. kole francouzské ligy přestříleli Lorient vysoko 6:3. Hlavní zásluhu na tom měl senegalský útočník Moussa Sow, který zaznamenal tři branky a s třinácti zásahy se osamostatnil v čele tabulky střelců. Osm branek nastřílel v posledních pěti duelech.

Zápas se měl původně hrát v sobotu, ale kvůli sněhu byl přesunut na dnešek. Lille, na jehož lavičce strávil utkání český obránce David Rozehnal, se po výhře posunulo do čela tabulky.

Sesadit ho mohl obhájce titulu Marseille. Olympique však nezvládl zápas v Nice a gólem Faého v poslední minutě prohrál 0:1.

Na druhé místo o bod za Lille se tak posunuli hráči Paris St. Germain, kteří vyhráli 3:1 nad nováčkem z Brestu. Hostům nepomohl ani Mário Lička, který za Brest odehrál 77 minut. Tomáš Mičola zůstal jen mezi náhradníky.