Lyon po 13 zápasech ve francouzské lize prohrál

PAŘÍŽ

Po třinácti zápasech našli fotbalisté Lyonu ve francouzské lize přemožitele. V 21. kole v sobotu podlehli 1:2 na hřišti Valenciennes a ztrácejí na vedoucí Lille už sedm bodů.

Po vyřazení z Francouzského poháru od Nice potkal ambiciózní Lyon další neúspěch. Brazilec Bastos sice v 71. minutě snížil na 1:2 a vykřesal favorizovaným hostům naději, ale fotbalisté Valenciennes i díky výborným zákrokům brankáře Nicolase Penneteaua těsný náskok udrželi.

Lille si udrželo čtyřbodový náskok v čele tabulky po vítězství 1:0 nad defenzivně hrajícím Lensem, kterou zařídil ve druhém poločase střídající Tulio de Melo.

Na druhém místě je Paris St. German a na třetí příčku se paradoxně posunul navzdory porážce Lyon. Díky skóre předstihl Rennes, které schytalo debakl 1:5 v Sochaux.

Francouzská fotbalová liga - 21. kolo:
Arles-Avignon - Paris St. Germain 1:2 (57. N'Diaye - 17. a 49. Erding), Caen - Auxerre 2:0 (59. Nivet, 87. Traoré), Lorient - Brest 2:0 (62. a 70. Gameiro), Sochaux - Rennes 5:1 (19. a 85. Maiga, 43. Martin, 52. Ideye, 73. Boudebouz z pen. - 54. Boukari), St. Etienne - Toulouse 2:1 (18. a 32. Sako - 51. Tabanou), Valenciennes - Lyon 2:1 (51. Biševac z pen., 58. Pujol - 70. Michel Bastos), Lille - Lens 1:0 (68. De Melo).