Plašil druhým gólem za sebou zpečetil další výhru Bordeaux

Reprezentační záložník Jaroslav Plašil ve francouzské fotbalové lize podruhé za sebou skóroval a pomohl Bordeaux k výhře 3:1 na půdě nováčka Brestu.

Jaroslav Plašil (vpravo) se raduje se spoluhráči z Bordeaux

Devětadvacetiletý hráč zvýšil v 67. minutě svým čtvrtým gólem v sezoně na 2:0. Domácí, za které odehrál posledních dvanáct minut Mario Lička, tři minuty před koncem snížili. Výhru Girondins však pojistil třetí trefou v nastaveném čase střídající útočník Diabaté.

Fotbalisté Bordeaux vyhráli podruhé za sebou, posunuli se na sedmé místo v tabulce a zmírnili tlak na kritizovaného trenéra Jeana Tiganu.  V dalším utkání deklasoval Lyon i díky hattricku argentinského útočníka Lisandra Lópeze poslední Arles-Avignon 5:0 a udržel se v boji o titul.

Francouzská fotbalová liga - 26. kolo:
Brest - Bordeaux 1:3 (87. Ferradj - 49. Wendel, 67. Plašil, 90.+2 Diabaté), Lyon - Arles-Avignon 5:0 (13. a 52. a 55. López, 17. Pjanič, 90.+3 Bastos), Marseille - Lille 1:2 (60. Rémy - 10. Hazard, 90.+1 Frau).