Rubriky:

Francie

Jsem šokovaný, zranil jsem blízké lidi, omlouvá se Ribéry ze rebélii v Africe

22. března 2011 14:47 - PAŘÍŽ

Rebel se kaje za své hříchy. Tak by se dalo popsat počínání hvězdného záložníka Francka Ribéryho, který se poprvé vrátil do národního týmu Francie od krachu na mistrovství světa v Jižní Africe, kde byl jedním z aktérů rebélie proti trenérovi Raymondu Domenechovi. Za svoje chování z loňského léta se nyní veřejně omluvil.

 

ČTK/AP

Politování nad svými činy sepsal v oficiálním prohlášení, které uveřejnil Francouzský fotbalový svaz.

“Je zřejmé, že jsem v roce 2010 hrozně selhal ve všech směrech. Nebudu ani mluvit o zraněních, která mě neustále pronásledují. Jde o můj soukromý život, ale především o mé chování coby profesionálního fotbalisty. Vydal jsem se po špatných cestách a zbloudil jsem. Zranil jsem lidi, kteří jsou mi velmi blízcí. Jsem zklamán a dokonce šokován. A proto se chci omluvit,” píše Ribéry v prohlášení.

“Dres národního týmu jsem měl vždy ve svém srdci. Přeji si, abych mohl co nejvíce pomoct týmu a byl platným hráčem v takovém duchu, jaký bude trenér vyžadovat. Měl jsem velké štěstí, že jsem byl ve Francii oceňovaný a milovaný. Vztah s fanoušky jsem ztratil a hodně jsem trpěl. Teď ho chci zpátky. Vím, že se to neobejde bez váhání a možná i pískotu, ale udělám vše, abych toho dosáhl,” uvedla mimo jiné hvězda Bayernu Mnichov.

Francouzskou reprezentaci čeká v pátek kvalifikační duel v Lucembursku o postup na Euro 2012. Poté se střetne v přátelském utkání s Chorvatskem. Ribéry se spolu s dalším "hříšníkem" Evrou vracejí do národního týmu po sedmi zápasech.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Francie

Filtr článků - Francie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..