Rozehnal pomohl Lille gólem k jasné výhře a návratu do čela

LILLE

Obránce David Rozehnal vstřelil ve francouzské lize premiérovou branku v sezoně, kterou pomohl Lille k suverénnímu vítězství nad posledním Arles-Avignon 5:0. Svěřenci Rudiho Garcii se tak vrátili na první místo tabulky s dvoubodovým náskokem na mistrovský Olympique Marseille, který ale má k dobru nedělní utkání s Auxerre.

David Rozhenal v dresu Lille (vlevo) a Romain Rocchi z Arles-Avignon.

Rozehnal přišel na hřiště po dvaceti minutách, kdy vystřídal zraněného stopera Auréliena Chedjoua. Minutu před koncem pak kmenový hráč německého Hamburku uzavřel skóre zápasu. Dvakrát se trefil útočník Gervinho, mezi střelce se zapsali i obránce Mathieu Debuchy a záložník Yohan Cabaye.

Francouzská fotbalová liga - 33. kolo:
Lens - Lorient 2:3 (34. Demont, 36. Eduardo - 20. a 83 Gameiro, 90.+2 Amalfitano z pen.), Lille - Arles-Avignon 5:0 (5. a 45. Gervinho, 49. Debuchy z pen., 84. Cabaye, 89. Rozehnal), Rennes - Bordeaux 0:0, Sochaux - Nancy 1:0 (11. Butin), Paris St. Germain - Valenciennes 3:1 (10. Nene, 22. Bodmer, 88. Sakho - 44. Pujol).