Rubriky:

Francie

Nejlepší střelec v historii Česka Jan Koller definitivně končí s fotbalem

17. srpna 2011 12:28 - PRAHA/CANNES

Je nejlepší střelec českého fotbalového týmu v jeho historii. Do sítě soupeřů nastřílel za nároďák uctyhodných 55 gólů a nikdo ho jen tak nenapodobí. Jan Koller, bývalý hráč Sparty, Anderlechtu a Dortmundu ve středu definitivně oznámil konec kariéry, a to i přesto, že s francouzským Cannes měl podepsanou smlouvu ještě na další rok. Excelentního kanonýra zradilo zdraví.

 

Michaela Říhová, Právo

Pohádka bez happy endu - Výňatek z knihy „Bican a jeho družina“ o Janu Kollerovi ZDE

"Od dubna jsem si toho užil dost. Nejdříve problémy s lýtkovým svalem, pak nějaké potíže se srdcem, a když už jsem se začal připravovat na novou sezónu, tak mi prasknul stehenní sval. To bylo poslední varování, že nastal čas odejít," řekl Koller.

Z náhlého konce úspěšné fotbalové dráhy prý není nijak zklamán. "Připravoval jsem se na to už nějaký čas, teď to ze mě spadlo a začínám plánovat budoucnost," uvedl v telefonickém rozhovoru z Cannes.

Vedení klubu to akceptovalo

Vedení klubu i fanoušci se o jeho rozhodnutí dozvěděli ve středu ráno. "Ještě jsem ani nestačil mluvit s žádnými novináři. Pouze jsem to oznámil na vedení klubu, které moje rozhodnutí akceptovalo," řekl Koller.

Dvoumetrový fotbalista prošel během kariéry Spartou, Lokerenem, Anderlechtem, Dortmundem, Monakem, Norimberkem a ruskou Samarou. Za reprezentaci odehrál 91 utkání, vstřelil v nich 55 gólů a stal se nejlepším střelcem reprezentační historie.

Útočník Cannes Jan Koller se raduje z branky proti Orleans.Klasický obrázek Jana Kollera. foto: www.ascannes.info

Právě v národním mužstvu slavil největších úspěchy, na ME 2004 v Portugalsku obsadil s týmem třetí místo. Mistrovské tituly získal v české, belgické a německé lize.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Francie

Filtr článků - Francie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..