Mety - Lille 3:3Francouzští mistři Lille zachránili remízu v sedmé nastavené minutě

Paříž

Úřadující mistři francouzské fotbalové ligy Lille na úvod nové sezony zachránili na poslední chvíli bod v Metách. Na konečných 3:3 vyrovnal turecký útočník Burak Yilmaz až v sedmé nastavené minutě.

Fotbalisté Lille minulý víkend získali po vítězství nad Paris Saint-Germain francouzský Superpohár, při vstupu do ligové soutěže ale byli blízko porážky. Svěřenci nového trenéra Jocelyna Gourvennece se sice ujali vedení, od 52. minutě ale prohrávali 1:3 po druhém gólu Fabiena Centonzeho v zápase.

Už čtyři minuty nato byl ale za faul na Yilmaze vyloučen Boubakar Kouyaté a hosté přesilovku využili. V 81. minutě snížil Jonathan Ikoné a v posledním útoku zápasu se prodral do vápna šestatřicetiletý Yilmaz a přízemní střelou o nohu domácího gólmana stanovil konečný výsledek.

Francouzská fotbalová liga - 1. kolo:
Rennes - Lens 1:1 (14. Sulemana - 19. Fofana)
Bordeaux - Clermont 0:2 (82. Bayo, 90.+3 Dossou)
Nice - Remeš 0:0
St. Etienne - Lorient 1:1 (70. z pen. Chazrí - 52. Le Goff)
Štrasburk - Angers 0:2 (57. Traoré, 81. Bahoken)
Mety - Lille 3:3 (31. a 52. Centonze, 41. Udol - 23. Botman, 81. Ikoné, 90.+7 Yilmaz)
Montpellier - Marseille 2:3 (31. vlastní Peres, 34. Laborde -75. a 80. Payet, 68. Ünder).