Bolf dal v dresu Auxerre dva góly

LONDÝN

V netradiční roli střelce se představil český fotbalista René Bolf ve svém druhém utkání ve francouzské lize. Bývalý ostravský obránce v sobotu dvěma góly rozhodl o vítězství Auxerre nad Rennes 3:1, jímž si jeho tým spravil chuť po nevydařeném vstupu do soutěže. SOUHRN FOTBALOVÉ EVROPY

René Bolf

Bolf překonal nástupce Petra Čecha v brance Rennes Švéda Isaaksona v 50. a 58. minutě, třetí gól přidal vzápětí Kalou. Hosté v závěru už jen snížili, navíc přišli o vyloučeného obránce Perriera-Doumbého. Monako opět bez zraněného Jaroslava Plašila vyhrálo 2:1 nad dalším nováčkem Istres a vede tabulku spolu s Metami, které mají rovněž bezchybnou bilanci.

Štrasburk - Toulouse 1:4
(90. Pagis - 9. a 77. Suarez, 6. Dalmat, 27. Moreira)
Monako - Istres 2:1
(6. Kallon, 30. Maicon - 81. Montano)
Lyon - Sochaux 1:1
(72. Juninho z pen. - 39. Potillon)
Bordeaux - Nice 5:1
(23., 55. a 73. Šamach, 15. vlastní Grégorini, 88. Laslandes - 65. Jarjat)
Ajaccio - Mety 1:2
(62. Chapuis - 7. Tum, 51. Gueye)
Paris St. Germain - Caen 2:2
(10. Fiorese, 56. Yepes - 44. Hengbart, 73. Sarr z pen.)
TABULKA

Anglie

V prvním zápase prvního kola ročníku 2004/05 anglické Premiere League dostal český útočník Milan Baroš důvěru trenéra Liverpoolu Rafaela Beníteze, který ho poslal na trávník od začátku zápasu v Tottenhamu. Do sítě domácích se však v sobotu netrefil a v 78. minutě ho nahradil Stephen Warnock.

Liverpool na úvod nové sezóny remizoval 1:1. Skóre otevřel v 38. minutě hostující Djibril Cissé, který do týmu přišel v létě z francouzského Auxerre.

Nejdražší nákup v historii klubu (za 14 miliónů liber) se po Carragherově centru trefil volejem z devíti metrů. Plný bodový zisk hostům zmařil v 71. minutě Jermain Defoe

Další návrat na fotbalové hřiště má za sebou Patrik Berger, když v sobotu opět nastoupil v základní sestavě Portsmouthu a přispěl k remíze 1:1 s Birminghamem City.

Hosté šli brzy do vedení, ale Bergrův tým se záhy dočkal vyrovnání díky Unsworthově penaltě. Tu sudí odpískal za faul Dána Grönkjaera, nové posily Birminghamu z Chelsea. Bergra vystřídal v 81. minutě Taylor.

Na svůj debut v anglické lize si musí počkat český obránce Václav Drobný, který přišel na roční hostování ze Štrasburku do Aston Villy. Při vítězství 2:0 nad Southamptonem se neobjevil ani mezi náhradníky.

V neděli přehrál Arsenal domácí Everton 4:1. Skóre otevřel v 23. minutě nizozemský záložník londýnského týmu Dennis Bergkamp, jenž gólem oslavil svůj 500. zápas v ligových soutěžích.

Za Everton, jenž se musel obejít bez zraněné hvězdy Wayna Rooneyho, se trefil pouze v 64. minutě Lee Carsley. Ten už ale pouze snížil na 1:3, Bergkampa totiž ještě v prvním poločase napodobil José Antonio Reyes a po změně stran Fredrik Ljungberg. Konečnou podobu výsledku dal sedm minut před koncem Robert Pires.

Bolton - Charlton 4:1
(11. a 59. Okocha, 30. a 72. Pedersen - 67. Lisbie)
Middlesbrough - Newcastle United 2:2
(73. Downing, 90. Hasselbaink - 14. Bellamy, 83. Shearer z pen.).
Everton - Arsenal 1:4
(64. Carsley - 23. Bergkamp, 39. Reyes, 54. Ljungberg, 83. Pires)
TABULKA

Německo - Koller pomohl k vítězství

Český útočník Jan Koller pomohl v druhém kole německé fotbalové ligy brankou k vítězství Dortmundu v Mönchengladbachu 3:2. Hostující Borussia tak napravila nepovedené vystoupení z úvodního dějství bundesligy, kdy prohrála doma s Wolfsburgem 1:2.

Zápas se přitom zpočátku vyvíjel lépe pro domácí, kteří vedli od sedmé minuty po trefě českého záložníka Iva Ulicha. Po Jensenově vyrovnání znovu vedl Mönchengladbach po gólu Hausweilera z 34. minuty, ale hned vzápětí vyrovnal Koller a Ewerthon ještě před poločasem otočil výsledek ve prospěch Dortmundu. V druhém poločase se nic na stavu nezměnilo. Špílmachr hostů Tomáš Rosický patřil podle agentury SID k nejlepším hráčům utkání.

Koller s Rosickým odehráli celý zápas, stejně jako Ulich v dresu Mönchengladbachu. Milana Fukala vystřídal v 56. minutě Korzynietz a Václava Svěrkoše o 11 minut později Van Hout.

Soupeř Liberce ve finále Poháru Intertoto Schalke 04 po porážce z prvního kola na půdě mistrovských Brém tentokrát doma zdolal Kaiserslautern 2:1. Obě branky týmu z Gelsenkirchenu vstřelil Ghaňan s německým pasem Asamoah. Schalke nastoupilo v sestavě Rost - Waldoch, Bordon, Krstajič - Poulsen (55. Kamphuis), Lincoln (78. Vermant), Altintop, Kobiašvili, Rodriguez (55. Pander) - Asamoah, Ailton.

Nováček z Mohuče si díky dvěma trefám střídajícího Brazilce Da Silvy připsal premiérovou výhru, nad Hamburkem zvítězil 2:1. V dresu poražených odehrál celé utkání David Jarolím. Další Brazilec Cacau ze Stuttgartu si díky gólu v Norimberku (1:1) vylepšil se čtyřmi trefami postavení v čele tabulky střelců, ale po druhé žluté kartě byl těsně před poločasem vyloučen.

Mistrovské Brémy vyhrály v Rostocku 4:0 a po neúplném druhém kole vedou tabulku. V neděli hraje soupeř Baníku Ostrava v třetím předkole Ligy mistrů Bayer Leverkusen v Bochumi a Wolfsburg přivítá Freiburg.