Brestois - Bordeaux 0:2Plašil přispěl gólem k vítězství Bordeaux na hřišti Brestu

Český záložník Jaroslav Plašil pomohl ve francouzské lize gólem k vítězství Bordeaux 2:0 na hřišti Brestu. Girondins i díky jeho druhé brance v sezóně po dvou porážkách zvítězili a svému soupeři se vzdálili v tabulce na devět bodů.

Jaroslav Plašil v dresu Bordeaux

Hosté šli v Brestu do vedení po brance Yoana Gouffrana ze 35. minuty. Domácí se po přestávce chtěli vrátit do zápasu i příchodem střídajícího středopolaře Maria Ličky, jenže už po třech minutách soupeř zásluhou Plašila odskočil na dva góly. Český reprezentant se prosadil hlavou po centru obránce Mariana.

Francouzská fotbalová liga - 27. kolo:
Brest - Bordeaux 0:2 (35. Gouffran, 48. Plašil), Evian - Sochaux 2:3 (25. Mongongu z pen., 71. Cambon - 30. vlastní B. Dja Djedjé, 44. Nogueira, 66. Butin), Nice - Nancy 1:1 (37. F. Dja Djedjé - 12. Niculae), Toulouse - Lorient 1:1 (51. vlastní Mareque - 61. Emeghara), Valenciennes - St. Etienne 1:2 (69. Aboubakar - 73. Aubameyang, 77. Sako), Lyon - Lille 2:1 (12. Lacazette, 38. Lisandro - 45.+1 Chedjou).