Čechmánek pomohl Philadelphii srovnat sérii s Ottawou

NEW YORK

V sérii mezi Philadelphií a Ottawou v play off zámořské NHL je opět vyrovnáno. Hokejisté z Philadelphie dokázali ve čtvrtek přehrát svého soka z hlavního města Kanady 1:0. O vyrovnaný stav série 2:2 se postaral především český gólman Letců Roman Čechmánek, který ve čtvrtém souboji s Ottawou pochytal všech 28 střel soupeře.

Jedinou trefu utkání zaznamenal slovenský útočník Michal Handzuš.

Rozhodující moment zápasu přišel v 18. minutě první třetiny, kdy se Handzuš po vyhraném vhazování dostal před branku Patricka Lalimea a tečoval střelu Chrise Theriena. Ve svém 34. zápasu v play off skóroval slovenský útočník vůbec poprvé a nezabránili mu v tom ani dva protihráči, kteří na něm téměř viseli.

"Therien výborně vystřelil. Já jsem puk jenom tak líznul a šlo to do brány," pravil Hanzduš.

Hlavní postavou byl Čechmánek

Hlavní postavou čtvrtého utkání ale byl filadelfský brankář. Po ne zrovna vydařeném třetím zápase Čechmánek opět ukázal, že patří ke špičce NHL. Bývalý gólman Vsetína si připsal třetí nulu v play off, z toho již druhou v sérii s Ottawou. Nejlepší zákrok utkání předvedl pět minut před koncem, kdy nejdříve chytil střelu Todda Whitea a následně kryl i dorážku Magnuse Arvedsona.

"Hráli jsme jako tým. Vůbec nezáleží na tom, jestli jsme vyhráli s nulou, nebo 5:4. Je to play off a tam je potřeba vyhrávat," odmítl český gólman označení hrdiny zápasu. Trenér Letců i jeho svěřenci však chválou na Čechmánkovu adresu nešetřili.

"Dneska opět ukázal, že chytat umí," řekl kouč Ken Hitchcock. Kapitán domácích Keith Primeau se přidal: "Přesně to od něj čekáme. Roman je ve formě a my toho musíme využít," plánoval. Hokejisté Philadelphie celý zápas dobře bránili a v závěrečných sedmi minutách nedovolili Senátorům usadit se před Čechmánkem.

"Byl to jednoduchý zápas. Výborně jsme bránili a nedovolovali jsme jim tolik střílet. Tím si nevytvořili mnoho šancí," chválil si obranou taktiku Čechmánek.

Kouč Ottawy viděl hlavní rezervu v neschopnosti dostat se před branku soupeře. "Potřebujeme dostat víc puků před branku, abychom měli nějaké dorážky. Musíme hrát důrazněji," zlobil se Jacques Martin.

Východní konference:
Philadelphia - Ottawa 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 18. Handzuš. Střely na branku: 26:28.  Diváci: 19.842. Výsledky předešlých zápasů: 2:4, 2:0, 2:3 v prodl. Stav série: 2:2.