Rubriky:

Francie

Svoradovi chyběly k vítězství centimetry

28. května 2003 17:28 - ASTI (Itálie)

Svou výbušností v závěrečných metrech finiše potvrdil Ján Svorada skvělou formu a navázal na výsledek z předchozího dějství, v němž dospurtoval na třetím místě, stejně jako v šesté etapě.

 

ČTK

Druhé místo obsadil český cyklista Ján Svorada v sedmnácté etapě Gira d'Italia, která měřila pouze 117 kilometrů. Ve spurtu do cíle prohrál po dni volna o pár centimetrů jen s Italem Alessandrem Petacchim, který dnes získal už šestý vavřín na letošním Giru a vyrovnal rekord svého krajana Maria Cipolliniho z loňského roku.

Etapa přála sprinterům

Svorada svou výbušností v závěrečných metrech finiše potvrdil skvělou formu a navázal na výsledek z předchozího dějství, v němž dospurtoval na třetím místě, stejně jako v šesté etapě.

Etapa přála sprinterům a aktivní byl od počátku i Svorada. Český cyklista znovu bodoval na takzvaném Intergiru, kde skončil třetí za domácím Morenem Di Biasim a Švédem Magnusem Bäckstedtem, který si zásluhou vítězství upevnil průběžné vedení v této soutěži. Svorada je celkově v Intergiru třetí.

Neúspěšný pokus Hvastiji

Třicet kilometrů po startu se od pelotonu odpoutala skupinka uprchlíků, jimž později ujel Slovinec Martin Hvastija, který nasadil k sólu. Postupně si vytvořil téměř dvouminutový náskok, ale padesát kilometrů před cílem začal ztrácet a v jediném dnešním stoupání jej peloton dostihl.

Ve sjezdu několik kilometrů před Intergirem se pokusili o trhák Španělé Julian Usano Martinez a Luis Laverde Jimenez, ale jejich pokus měl jepičí život. Peloton je rychle dotáhl a pro vítězství na Intergiru si dojel Bäckstedt.

Chyběly centimetry

Znovu rozhodoval hromadný spurt, v němž se Svorada dokázal prosadit proti armádě Pettacchiho kolegů z týmu Fassa Bortolo. Italovi trochu znepříjemnil spurt Francouz Jimmy Casper, s nímž Pettacchi bojoval na lokty. Přesto měl v závěru dost sil na to, aby ještě odrazil Svoradův útok.

Výsledky 17. etapy
Asti (117 km):
1. Petacchi (It.) 2:39:47 hod.
2. Svorada (ČR)
3. Lombardi
4. Furlan (oba It.)
5. Riebenbauer (Rak.)
6. Casper (Fr.)
7. Illiano
8. Palumbo (oba It.)
9. Forster (Něm.)
10. Aug (Est.)
Průběžné pořadí:
1. Simoni 74:01:13
2. Garzelli (oba It.) -1:58
3. Popovyč (Ukr.) -4:05
4. Noe (It.) -5:16
5. Rumšas (Lit.) -6:11
6. Casagrande (It.) -6:47
7. Totschnig (Rak.) -6:57
8. Gončar (Ukr.) -9:38
9. Pellizotti-9:42,
10. Pantani (oba It.) -10:11
...
107. Svorada -1:52:47.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..