Rubriky:

ME 2008

Německo je v šoku po blamáži na Kypru

16. listopadu 2006 10:13 - BERLÍN

Velké zklamání zavládlo ve čtvrtečním německém tisku po středeční remíze fotbalistů 1:1 na Kypru v kvalifikaci mistrovství Evropy 2008. Po sezóně, ve které Němci pořádali úspěšný světový šampionát a obsadili na něm třetí místo, jsou některé odsudky velmi přísné.

"Byli jsme úplně vyřízení," píše nejčtenější deník Bild. Hlavně brankář Timo Hildebrand prý neudělal ve svém prvním důležitém utkání v mužstvu dobrý dojem. "Po pěti vítězstvích za sebou musel trenér Joachim Löw vyslechnout první pískot. Po dosavadní slávě poprvé přichází děs." Přesto ale má Bild radost, že ve skupině, kde se jako hlavní soupeři rýsují Češi, Němci vedou tabulku.

Löw vsadil na Odonkorovu rychlost, což se ukázalo jako chyba. Hráč byl vpředu i v defenzivě příliš hektický. Kloseho nový útočný partner Neuville zase nebyl vidět, napsal Bild.

Výsledky středečních kvalifikačních zápasů najdete zde.

"Německá jedenáctka zbrzdila," uvádí Financial Times Deutschland. "Udělala tak mrzutou tečku za úspěšným rokem světového šampionátu." I přes vydřenou remízu proti outsiderovi ale třetí tým z mistrovství světa převzal vedení ve skupině D. FTD si přesto posteskl, že Němci museli dostat v kvalifikaci za vyučenou právě před duelem s Čechy, který se odehraje 24. března v Praze.

Die Welt píše o "blamáži na Kypru". "Německá jedenáctka na závěr úspěšného roku nabídla slabé představení," uvedl list. Mužstvo nebylo schopné navázat na výkony z minulých měsíců; zpočátku působilo rozháraně, fotbalisté kazili kombinaci a ztráceli míče. Až na Ballacka a Fringse nebyl na hřišti jediný německý hráč, který by se před změnou stran prosadil. Ani Kypřané nebyli podle Weltu lepší, ale hráli s velkým nasazením.

"V posledním zápasu letní pohádky roku 2006 německé mužstvo nepřesvědčilo," uvádí Handelsblatt v narážce na úspěšný filmový dokument Německo - letní pohádka, který už několik týdnů v kinech okouzluje německé diváky. Jen Michael Ballack prokázal na Kypru slušnou formu. "Ostatní se museli cítit jako poražení," píše list po nečekané remíze.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: ME 2008

Filtr článků - ME 2008


Podsekce:

                   

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..