Rubriky:

ME 2008

Potvrzeno: fotbalové Euro uvidíme na Primě

3. února 2007 09:50 - PRAHA

Závěrečný turnaj fotbalového mistrovství Evropy bude v roce 2008 poprvé vysílat televize Prima. Její zástupci to dnes uvedli v hlavní zpravodajské relaci. Všechny velké fotbalové turnaje dosud pravidelně vysílala Česká televize.

 

PRÁVO/Dorian Hanuš

Prima majitelům vysílacích práv na šampionát, který se uskuteční v Rakousku a ve Švýcarsku, předložila nejvyšší nabídku. Ta údajně činila sto miliónů korun, o 40 miliónů více, než nabídla Česká televize.

V dějišti ME by měla televize mít čtyři komentátory, další dva pak v pražském studiu. S nabídkou na spolupráci při přenosech hodlá Prima oslovit i známé fotbalové osobnosti. "Uděláme všechno pro to, aby divák mohl sledovat všechny zápasy v té nejvyšší kvalitě," uvedl generální ředitel Primy Aleksandras Česnavičius.

Experti na televizní problematiku tvrdí, že pokud bude Prima chtít vysílací práva maximálně využít, bude se snažit co nejdříve spustit digitální sportovní kanál. Celkem se totiž během turnaje odehraje 31 utkání, některá z nich souběžně, a odborníci neočekávají, že by Prima všechny zápasy odvysílala na svém hlavním programu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: ME 2008

Filtr článků - ME 2008


Podsekce:

                   

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..