Rubriky:

ME 2008

Policisté kvůli německým fanouškům zesilují kontroly na hranicích

21. března 2007 11:13 - PLZEŇ

Policisté od středy posilují služby na západočeských hraničních přechodech. Zvýšená pohotovost souvisí s předpokládaným příjezdem německých fotbalových rowdies na sobotní kvalifikační utkání mezi Českem a Německem v Praze. Opatření na hranicích potrvají do 25. března, nejdůslednější kontroly na vjezdu do Česka budou v pátek 23. března.

 

Ondřej Lazar Krynek

Ve středu to řekla mluvčí západočeské cizinecké a pohraniční policie Helena Fajrajzlová.

Čeští policisté kvůli kvalifikačnímu utkání už několik týdnů spolupracují s německými kolegy. Dostali od nich například seznam tamních problémových fanoušků. "Zvýšené kontroly probíhají už dnes, zejména v pátek se ale budou kontrolovat prakticky všechna vozidla," řekla mluvčí.

Policisté předpokládají, že nejvíce případných fotbalových výtržníků pojede vlakem přes hraniční přechody v Chebu a České Kubici na Domažlicku. Kontrolám se nevyhnou ani autobusy a individuální doprava. Pokud by pohraničníci u osob ze seznamu německé policie našli například nože, boxery, baseballové pálky a podobně, nevpustí je do republiky.

Podle informací ČTK policisté předpokládají, že někteří rowdies například ze Saska se budou pokoušet přejet do ČR oklikou z Bavorska nebo i z Rakouska. Na fotbalové utkání by se mohlo pokusit dostat až kolem tisícovky německých rowdies. Na jejich příjezd i případné konflikty s českými fotbalovými výtržníky se připravují vedle pohraničníků i další policisté.

ČTK

Zrušit


Časová osa: ME 2008

Filtr článků - ME 2008


Podsekce:

                   

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..