Rubriky:

ME 2008

Nejlepší známku si odnesl Jankulovski s Plašilem, nejhorší Galásek

13. září 2007 10:20 - PRAHA

Čeští fotbalisté ve středečním utkání kvalifikace o mistrovství Evropy 2008 vydřeli proti Irsku důležité tři body a výrazně se přiblížili postupu na šampionát. Jak se vedli hráči, jimž dal kouč českého národního týmu Karel Brückner na Letné důvěru? Porovnejte svůj názor se známkováním deníku Právo.

Nejlepší známku si podle redaktorů Práva odnesli Marek Jankulovski s Jaroslavem Plašilem, z jejichž pohledné akce padl v 15. minutě první a nakonec rozhodující gól. Naopak nejhorší hodnocení si vysloužil veterán Tomáš Galásek, který proti Irům neměl svůj den a na letenském trávníku nebyl skoro vidět.

HODNOCENÍ ČESKÝCH REPREZENTANTŮ PODLE PRÁVA
PETR ČECH 2
Centry až na jednu výjimku stahoval se stoprocentní spolehlivostí. Jednou ho zachránila tyč. Ke střelbě se jinak soupeř moc nedostal. Nezvykle často nepřesně rozehrával.
TOMÁŠ UJFALUŠI 2
Dopředu neškodný, jeho strana byla průchodnější než druhý kraj obrany. Do rizika zpětnou přihrávkou vystavil Čecha. Šanci ve druhé půli nedal.
RADOSLAV KOVÁČ 2
Vypadalo to, že v jeho kůži hraje snad někdo jiný než v sobotu v San Marinu. Jistota, až na jednu drobnou minelu. Zkoušel chodit na vysoké míče do šestnáctky soupeře, ale centry ze standardek byly proti valu irských hlavičkářů bezcenné.
DAVID ROZEHNAL 2
Ani on toho Irům moc nedovolil, jako poslední se ale nechal obejít na konci první půle. Zachraňoval po Čechově chybě. MAREK
MAREK JANKULOVSKI 1
Muž zápasu. Vzadu bezchybný. K tomu zničující výpady. Snad nejlépe pochopil, že přes klasické ofenzivní hráče to nepůjde. Dal rozhodující gól.
LIBOR SIONKO 2
V první půli vraždil šance. Alespoň se do nich dostával, odvážně rejdil po pravé straně. Na konci půle chyboval v rozehrávce. Ve druhé půli jako by ze hřiště vymizel.
JAN POLÁK 2
Začal sebevědomě, postupem času ztrácely jeho přihrávky na přesnosti, ale i tak odvedl spoustu práce. Útlumu týmu v druhé půli nezabránil.
TOMÁŠ ROSICKÝ 2
Báječně posílal do šestnáctky Sionka, byl u spousty dalších akcí, ale úplně ono to nebylo. I soupeři v první půli pomohl do slibné akce, Irové ji naštěstí zpackali. Po pauze skvěle pálil, Given vyrážel.
TOMÁŠ GALÁSEK 3
Nebývale matný. Nebyl vidět. Zápas se mu nepovedl. I trenér od něj zjevně čekal více, střídal v pauze.
JAROSLAV PLAŠIL 1
Hlavně v první půli se něj příjemně dívalo. Našel Rosického v dobré pozici, skvěle narazil Jankulovskému. Vysoký standard držel i po pauze.
MILAN BAROŠ 2
V sevření drtičů v ostrovní obraně to měl přetěžké. Ve druhé půli aktivnější, ač paradoxně neměl v některých fázích nezbytnou podporu ze zálohy.
TOMÁŠ SIVOK 2
Sotva nastoupil, šel odvážně do souboje a natloukl si. Přehled nechyběl.
Stanislav Vlček a David Jarolím nehodnoceni, hráli příliš krátce.
Hráči jsou hodnoceni podle školní stupnice 1 až 5.


Časová osa: ME 2008

Filtr článků - ME 2008


Podsekce:

                   

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..