Rubriky:

ME 2008

Svaz ví, kolik asi dostane, ale peníze za postup ještě nedělil

14. října 2007 10:42 - SEEFELD

Vedení ČMFS má představu, kolik by mohl český fotbal vydělat na postupu na mistrovství Evropy 2008, který je už velice blizoučko. Postup může svazu hodně pomoci i při jednáních o prodloužení smluv s partnery na další období do roku 2012.

„Postupem bychom měli vydělat přímo asi sto padesát miliónů korun, na bonusech pak dalších padesát miliónů. Ve smlouvách s partnery jsou pochopitelně konkrétní částky, které svaz dostane za postup. O tom, kolik zůstane svazu a klik si rozdělí hráči a realizační tým, jsme ještě nehovořili. Úlovek se dělí až po honu a ten ještě neskončil. Samozřejmě se nemluvilo ani o tom, co s penězi, které případně vyděláme na samotném šampionátu. Jsou tu modely z minulosti, ale zdůrazňuji, nebylo by správné porcovat medvěda, který ještě běhá po lese,“ zdůraznil místopředseda ČMFS Jaroslav Vacek, fotbalový ministr financí.

I když je potřeba udělat ještě jeden krůček jistoty, nelze čekat na poslední chvíli s ubytováním v Rakousku a Švýcarsku. „Existuje katalog oficiálních hotelů, které organizátoři a UEFA schválili pro mistrovství Evropy. Svazy, které věří, že jejich reprezentace postup vybojují, už si hotely vybírají s předstihem. My jdeme stejnou cestou,“ řekl Vacek.

„Máme dva hotely vyhlédnuté ve Švýcarsku, v Rakousku počítáme se seefeldským Dorintem a jeden budeme hledat v Korutanech. Ve Švýcarsku to bude v Interlakenu a u Ženevskéhho jezera. Na konkrétní adresy vyjedeme hned po losu, který je 2. prosince v Luzernu. To už budeme vědět, kde a kdy s kým hrajeme. Dorint je tradice, lze ho srovnat s hotelem Lindner, kde jsme bydleli při světovém šampionátu v Německu. V Seefeldu jsme už počtvrté. Personál zná nás, my víme, co můžeme čekat. Zázemí v hotelu i v okolí je skvělé a navíc tu výborně vaří,“ dodal Jaroslav Dudl, který má tyto záležitosti na starosti.

Karel Felt (Seefeld), Právo

Časová osa: ME 2008

Filtr článků - ME 2008


Podsekce:

                   

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..