Rubriky:

ME 2008

Kouč McClaren už u anglické reprezentace skončil

22. listopadu 2007 10:06 - LONDÝN

Neúčast fotbalistů Anglie na mistrovství Evropy v příštím roce připravila podle očekávání o místo trenéra Steva McClarena, jehož mužstvo přišlo o postup po středeční porážce 2:3 s Chorvatskem na vlastním hřišti. Ve čtvrtek ráno zasedlo vedení anglické Fotbalové asociace a televizní stanici Sky Sports potvrdilo odvolání McClarena z funkce. Angličané nepostoupili na mistrovství Evropy poprvé od roku 1984.

McClaren převzal anglický národní tým loni v létě po sérii skandálů tehdejšího trenéra Svena-Görana Erikssona, jeho působení bylo podle Sky Sport nejkratší v historii anglické reprezentace. Na zítřek měl McClaren zamluvený let do Jihoafrické republiky, kde se bude losovat kvalifikace o postup na mistrovství světa 2010, jenže nakonec zůstane jeho místo v letadle prázdné.

Deník The Sun píše, že anglický kouč dostane na rozloučenou odstupné 2,5 miliónu liber (asi 93 miliónů korun). U reprezentace má totiž smlouvu ještě na dva roky.

Sun už tak může čile spekulovat o jeho nástupci. Žhavým kandidátem je podle bulvárního deníku kouč Aston Villy Martin O´Neill, jenž byl mezi uchazeči už po odchodu Svena-Görana Erikssona. Zajímavou alternativu nabízí i v případě Portugalce José Mourinha, který nedávno opustil londýnskou Chelsea.

Vhodným kandidátem by prý ale mohl být i Brazilec Luiz Felipe Scolari, současný kouč Portugalska. Sun si představuje, že by jeho post mohl zaujmout populární Mourinho, zatímco Scolari by se mohl přesunout na lavičku Anglie. Jako další kandidáty pak deník nabízí kouče Newcastlu Sama Allardyce nebo bývalou hvězdu stejného klubu Alana Sherarera.

grg, Sport.cz

Časová osa: ME 2008

Filtr článků - ME 2008


Podsekce:

                   

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..