Rubriky:

ME 2008

Živě

Do kvalifikace na ME jdou všechny opory

17. března 2003 12:21 - PRAHA

Trenér fotbalové reprezentace Karel Brückner oznámil nominaci na kvalifikační zápasy s Nizozemím a Rakouskem. V kádru, který bude hrát o postup na ME, nechybí žádná z opor. Současně oznámil nominaci i trenér hráčů do 21 let Werner Lička.

 

ČTK

Počítá se i s Tomášem Rosickým, který laboroval se zraněným stehenním svalem, překvapením je nominace gólmana Sparty Jaromíra Blažka, který bude brankářskou dvojkou Petru Čechovi. Trenér Brückner však předeslal, že stejně jako před jinými zápasy povolá ještě další hráče. "Bude donominován ještě třetí brankář a také pravděpodobně jeden hráč do pole," naznačil reprezentační kouč, že do Nizozemska k prvnímu z obou utkání odletí tým podle všeho s dvaadvaceti hráči. "Ostatně, tak činím i před ostatními zápasy. A na kvalifikaci potřebujeme mít k dispozici širší kádr hráčů," vysvětlil Brückner.

Brankář Blažek dostal přednost před obvykle povolávanými Kinským a Vaniakem kvůli tomu, že jeho forma má vzestupnou tendenci. "Blažek několikrát prokázal, že je v dobré pohodě," dodal Brückner.

Pochvaloval si především, že se dohromady dává Rosický. "Vypadá to s ním velmi dobře, dokonce už možná nastoupí s Milánem a v sobotu v bundeslize bude hrát," liboval si Brückner, že jeden z klíčových hráčů bude do kvalifikačního srazu v pořádku.

Český celek čeká v sobotu 29. března zápas v Rotterdamu s celkem Nizozemska a ve středu 2. dubna pražský duel s Rakouskem. Oba zápasy jsou už beznadějně vyprodány.

Nominace
Brankáři:
Petr Čech Rennes 8 startů/0 branek
Jaromír Blažek Sparta 2/0
Obránci:
René Bolf Ostrava 8/0
Zdeněk Grygera Sparta 12/1
Tomáš Hübschman Sparta 9/0)
Marek Jankulovski Udine 17/3
Tomáš Ujfaluši Hamburk 15/2
Martin Jiránek Reggina 3/0)
Záložníci:
Richard Dostálek Slavia 5/0
Tomáš Galásek Ajax Amsterdam 22/0
Patrik Gedeon Slavia 2/0
Jiří Jarošík CSKA Moskva 16/0
Pavel Nedvěd Juventus 67/15
Karel Poborský Sparta 83/5
Tomáš Rosický Dortmund 25/5
Vladimír Šmicer Liverpool 60/21
Útočníci:
Milan Baroš Liverpool 15/9
Jan Koller Dortmund 38/20
Vratislav Lokvenc Kaiserslautern 51/6
Štěpán Vachoušek Slavia 5/1

S jedenadvacítkou jede i Svěrkoš

V nominaci fotbalové jednadvacítky na kvalifikační dvojzápas s Nizozemskem (28. března) a Rakouskem (1. dubna) je poprvé i nejlepší ligový kanonýr Václav Svěrkoš. Poprvé se do dvacetičlenné nominace dostal také jablonecký stoper Radek Hochmeister. Trenér výběru Werner Lička využil možnost povolat i další hráče dvacítky, jejíž světový šampionát byl odložen na neurčito, do týmu se proto vrací Filip Trojan z Schalke.

V nominaci pro dvojici zápasů je podle očekávání i sparťan Tomáš Jun, který chyběl při poslední přípravě ve Francii, naopak na delší čas Ličkovi bude chybět další útočník Tomáš Pešír z Blšan, jenž je dlouhodobě zraněn.

Do širšího kádru se naopak přes svůj ligový křest v Itálii ještě nedostal brankář Martin Lejsal z Regginy. "Jedničkou je pro mě Laštůvka a zatím jsem spokojen s jeho spoluprací s Patrikem Kolářem. Pokud by však v Itálii pravidelně Lejsal nastupoval, musel bych brát jeho výkonnost v potaz," uvedl Lička, který je prý s dvacetiletým gólmanem v telefonním kontaktu.

Lička se přiznal, že jako jeden z mála přivítal odložení šampionátu dvacítek. "Najednou mohu povolat nejen Svěrkoše, ale také třeba Trojana, který sám chtěl raději na mistrovství světa," vysvětlil kouč.

Nominace "21"
Brankáři:
Patrik Kolář Č. Budějovice 3 starty/0 branek
Jan Laštůvka Ostrava 9/0
Obránci:
Pavel Besta Ostrava 5/0
Jakub Bureš Blšany 11/2
Radek Hochmeister Jablonec 0/0
Jiří Koubský Zlín 7/1
Aleš Schuster Brno 10/1
Vlastimil Vidlička Zlín 7/0
Záložníci:
Tomáš Hrdlička Slavia 9/1
Martin Hudec Olomouc 1/0
David Kobylík Štrasburk 23/4
Martin Kolář Anderlecht 0/0
Jaroslav Plašil Créteil 6/1
Jan Polák Liberec 37/0
Filip Trojan Schalke 1/1
Útočníci:
Tomáš Jun Sparta 11/0
David Lafata Č. Budějovice 7/2
Mario Lička Ostrava 6/0
Miroslav Slepička Liberec 10/0
Václav Svěrkoš Ostrava 0/0

ČTK, Novinky

Časová osa: ME 2008

Filtr článků - ME 2008


Podsekce:

                   

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..