Sacramento vyhrálo v Portlandu a sahá po divizním titulu

NEW YORK

Basketbalisté Sacramenta pokračují ve vítězném tažení Západní konferencí. Po čtvrtečním triumfu nad obhájci titulu Lakers porazili dalšího velkého rivala Portland 113:104 a upevnili si vedení v Pacifické divizi. Stejně jako ve čtvrtek rozhodla druhá polovina zápasu, v níž mělo Sacramento mimořádně vysokou úspěšnost střelby.

Shaquille O'Neal z LA Lakers bojuje o míč s Jermainem O'Nealem z Indiany Pacers.

Z 22 pokusů z pole ve třetí čtvrtině našlo svůj cíl osmnáct.  Kings v této fázi utkání soupeře přestříleli v poměru 42:22. "Podle mě jsme v závěru hlavně dobře bránili," hodnotil zápas Peja Stojakovič, který Portlandu nastřílel 30 bodů, z toho 14 v poslední čtvrtině. Vysloužil si za to pochvalu i od kouče soupeře Maurice Cheekse. "V první půli se hledal, ale pak hrál skvěle. Ruben Patterson s Bonzim Wellsem se snažili jej uhlídat, ale dnes na něj neměli," vysekl Cheeks poklonu Stojakovičovi.

Dallas potěšil doma fanoušky vítězstvím 102:95 nad Phoenixem. Zápas se pro ně přitom nevyvíjel dobře. Nastoupili bez Michaela Finleyho, který je mimo hru kvůli nataženému stehennímu svalu. Dirk Nowitzki pak utkání nedohrál, protože se vyfauloval.

Přesto Mavericks stáhli propastnou ztrátu 14 bodů z první půle a zápas nakonec vyhráli. Lví podíl na tom měli právě Nowitzki a Steve Nash, kteří nastříleli shodně 27 bodů. Dallas jejich zásluhou už podesáté v této sezoně vyhrál zápas, v němž prohrával dvouciferným rozdílem. Za všechno mohla druhá čtvrtina, v níž svěřenci trenéra Dona Nelsona zaznamenali všeho všudy 14 bodů.

"To byla snad nejhorší čtvrtina, jakou jsme sehráli v této sezoně," hořekoval Nelson. "Nevím, jak to vysvětlit. Ale v druhé polovině zápasu jsme se dali dohromady a zahráli skvěle. Byl to velmi obtížný zápas," dodal kouč Dallasu.