Rubriky:

ME 2008

Pljuščenko se natahuje po zlatu

26. března 2003 09:46 - WASHINGTON

Ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko vykročil v úterním krátkém programu za titulem mistra světa. Krasobruslař předvedl ve své jízdě kombinaci čtverného a trojitého skoku, přestože ho trápí problémy s levým kolenem.

 

ČTK

Světový šampion z roku 2001 odsunul ve Washingtonu na druhé místo domácího favorita Timothyho Goebela, který obhajuje loňské stříbro. Třetí je před čtvrtečními volnými jízdami Japonec Takeši Honda, kterého omezuje zranění kotníku.

Český krasobruslař Tomáš Verner obsadil v krátkém programu 20. místo a v součtu s kvalifikací figuruje před poslední částí soutěže, kam postupuje 24 závodníků, na 21. příčce.

Morávková s Procházkou po povinných tancích 15.

V soutěži tanečních párů se po povinném tanci, kterým byl rakouský waltz, dělí o vedení vítězové jednotlivých skupin. Obhájci titulu Irina Lobačevová a Ilia Averbuch z Ruska vyhráli skupinu A, Kanaďané Shae-Lynn Bourneová s Victorem Kraatzem triumfovali v béčku. Český pár Veronika Morávková, Jiří Procházka obsadil v první skupině osmé místo a před čtvrtečním originálním tancem se dělí o 15. místo.

Morávková ještě v úterní jízdě pociťovala bolesti zraněných zad. "Cítím v nich zvláštní tah," přiznala. Větší potíže ale podle ní páru působily špatně viditelné mantinely. "Menší rozměry kluziště takovým problémem nebyly, na ty už jsme si zvykali při přípravě v Newarku," uvedla krasobruslařka s tím, že v úvodu jízdy do mantinelů málem narazili.

Špičku trápí zdravotní problémy

Podle trenérky Natalje Vorobjevové bylo patnácté místo minimálním cílem, ve skupině se chtěli dostat ještě před sedmé Kanaďany Megan Wingovou a Aarona Loweho. Český pár ale velice potěšilo, jak je po jízdě chválila trenérka mistrů světa Averbucha a Lobačevové Natalia Liničuková, u níž se v Americe před šampionátem připravovali.

Špičkové krasobruslaře omezují na šampionátu zdravotní komplikace. Japonský obhájce bronzové medaile Honda upustil kvůli problémům s kotníkem od náročné kombinace čtverného a trojitého skoku a místo ní ke skoku se čtyřmi otáčkami připojil jen dvojitý. Náročnou kombinaci vedle Pljuščenka zvládli ještě Goebel, další Američan Michael Weiss, a Číňan Li Čcheng-ťiang.

"Dneska jsem zajel normálně, ne svůj nejlepší výkon, ale bylo to dobré," konstatoval Pljuščenko. "Samozřejmě ale mohu zajet lépe," věří. Krasobruslař, jenž loňský šampionát zmeškal kvůli zranění, není úplně v pořádku ani nyní a před volnými jízdami bude s největší pravděpodobností potřebovat injekci na utišení bolesti v koleně.

Úplně fit není ani druhý Goebel, který se minulý týden léčil z chřipky. Američan po úterní jízdě musel na kapačku, protože byl úplně dehydrovaný.

ČTK

Zrušit


Časová osa: ME 2008

Filtr článků - ME 2008


Podsekce:

                   

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..