Rubriky:

ME 2008

Lenerovi vypadl ze sestavy další obránce

3. dubna 2003 16:21 - PRAHA

Trable trenéra hokejové reprezentace Slavomíra Lenera s výstavbou obranných řad nekončí. Ke zraněným Františku Kučerovi ze Slavie či Rostislavu Kleslovi z Columbusu totiž přibyl i Jiří Šlégr. Bek Omsku se zranil v pátém semifinálovém utkání ruské ligy a sezóna pro něj skončila.

Šlégr se v rozhodující zápasu o postup do finále popral s Alexandrem Judinem z Čerepovce a při potyčce si obnovil zranění třísel, které si vyžádá další operaci. Sešlo tak z jeho možného startu na mistrovství světa ve Finsku i jeho účasti v boji o bronzové medaile v ruské soutěži.

"Při té rvačce se mi zase utrhl přitahovač svalu, tříslo je rozbité a doktor mi řekl, že musím na operaci," uvedl Šlégr v rozhovoru pro deník Sport. Odchovanec litvínovského hokeje se s Judinem popral v 50. minutě. O třicet vteřin později Omsk inkasoval při vlastní přesilovce rozhodující třetí gól, který posunul Čerepovec do finále proti Jaroslavli.

Lener má náhradní řešení

Šlégrova ztráta je další nepříjemnou zvěstí pro trenéra národního týmu Slavomíra Lenera. Mimo hru už jsou další obránci František Kučera, Marek Židlický, Robert Kántor či Rostislav Klesla. Nejistý je také start Michala Sýkory. "Co se dá dělat. V hlavě už mám plán, jak to dám dohromady," řekl Lener Sportu.

Zranění uzavřelo Šlégrovu nevydařenou sezónu. Poté, co se olympijský vítěz z Nagana nedohodl na smlouvě v zámoří, působil krátkou dobu v extraligovém Litvínově. V Omsku jej od začátku provázely zdravotní problémy. V únoru absolvoval v Norimberku operaci třísel a do hry se zapojil až v play off. Celkem za Omsk odehrál jen patnáct zápasů, ve kterých měl šest kanadských bodů za branku a pět asistencí.

ČTK, Novinky

Zrušit


Časová osa: ME 2008

Filtr článků - ME 2008


Podsekce:

                   

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..