Jediný gól stačil k postupu milánskému AC

MILÁN

Fotbalisté AC Milán jsou po remíze s Interem 1:1 ve finále Ligy mistrů. O postupu celku, který byl v odvetě na stadionu San Siro veden jako hostující, rozhodl gól Andreje Ševčenka z konce první půle. Vyrovnání Nigerijce Obafemiho Martinse nestačilo - po bezbrankové remíze v úvodním duelu postoupili hráči AC díky vstřelené brance na půdě soupeře.

Andrej Ševčenko z AC Milán (vpravo) bojuje o míč s Ramirem Cordobou z Interu Milán ve druhém semifinále fotbalové Ligy mistrů.

V boji o svůj šestý triumf v Lize mistrů či předchozím Poháru mistrů evropských zemí se utkají svěřenci Carla Ancelottiho 28. května na Old Trafford v Manchesteru s úspěšnějším týmem z druhého semifinálového klání mezi Juventusem Turín a Realem Madrid.

Hráči AC, přemožitelé Liberce v třetím předkole Ligy mistrů, měli od úvodu územní převahu, zatímco Inter hrozil z brejků. Do šancí však pozorné obrany útočníky nepouštěly. Brankáře AC Milán Abbiatiho, který nahradil v sestavě zraněného Didu, nedokázal v ojedinělé možnosti pokořit Crespo. Na druhé straně se neprosadil nejlepší kanonýr AC Inzaghi.

Převahu hostujícího celku, který vyhrál oba vzájemné zápasy v letošním ročníku Serie A shodně 1:0, zužitkoval až v první minutě nastaveného času úvodní půle Ševčenko. Seedorf uvolnil ukrajinského reprezentanta v pokutovém území, Ševčenko obelstil Cordóbu a otevřel skóre.

Maldini vytvořil nový rekord derby

Inter po přestávce s vědomím, že potřebuje k postupu vstřelit dvě branky, převzal iniciativu. Hru oživili střídající Dalmat s Martinsem a gólman Abbiati měl více práce. Ale s pokusem Javiera Zannetiho si poradil a Sergio Conceicao dorážel nepřesně.

Pak měl na chvíli více ze hry vedoucí celek, ale paradoxně v té době Inter vyrovnal. Martins ukořistil po nepřesné Costacurtově hlavičce míč Maldinimu a překonal Abbiatiho. Blízko postupovému gólu byl střídající Kallon, ale druhý gól Inter nedal.

Do historie se zapsala v 255. milánském derby stálice AC, obránce Paolo Maldini, i jinak než účastí u vyrovnávací branky. Maldini nastoupil již ve 45. vzájemném duelu a překonal tak rekord Giuseppeho Bergomiho.

Inter Milán - AC Milán 1:1
Poločas: 0:1. Branky: 84. Martins - 45. Ševčenko. ŽK: Di Biaggio - Inzaghi, Gattuso, Rui Costa, Kaladze. Rozhodčí: Veissiere (Fr.). Diváci: 78.875. První zápas 0:0, postupuje AC Milán.