ME 2008

Brankostroj Česka se zastavil po sedmi gólech

7. října 2006 19:02 - LIBEREC

Česká fotbalová reprezentace porazila v sobotním utkání kvalifikace ME 2008 San Marino 7:0 a připsala si povinné tři body. Outsider skupiny D se od úvodního hvizdu jen bránil, domácí měli po většinu utkání drtivou převahu. Střelecký brankostroj domácích se zastavil na čísle sedm, po dvou gólech vstřelili Koller s Barošem.

Do historicky 150. zápasu samostatné české fotbalové historie poslal trenér Brückner trojici útočníků, Kollera podporovali ze stran Kulič a uzdravený Baroš. Po zákrocích na útočníka Aston Villy se hned v úvodní minutě mohly pískat dvě penalty, ale radost udělal fanouškům až po čtvrt hodině prvním gólem v reprezentaci Kulič. Nejprve Jankulovski bombou trefil břevno a odražený míč vrátil mladoboleslavský forvard do sítě.

PREMIÉRA První trefy Kuličovi s Jarolímem udělaly radost
KOLLER Spravil jsem si chuť, kéž mi to vydrží!

Český tým hrál spíše hokejovou přesilovku a hostům nebylo nic platné, že bránili v deseti mužích. Druhou ránu dali soupeři Češi ve 21. minutě, kdy Jarolím uvolnil Jana Poláka a záložník Norimberku z šesti metrů neměl problém zavěsit.

San Marino nebylo schopné udržet míč, natož ohrozit nudícího se Petra Čecha v domácí brance. Ve 27. minutě si na přihrávku Rosického do volného prostoru naběhl Jarolím, jehož další centr dorážkou využil Milan Baroš. Nejlepší kanonýr ME 2004 zařídil i čtvrtý úspěch. Odclonil si obránce a přesně našel Jana Kollera. Ten hlavou z bezprostřední blízkosti zvýšil na 4:0.

Čech vychytal Valentiniho

Překvapit mohli hosté v úvodu druhého poločasu. Nad libereckým stadiónem začalo hustě pršet a po dvou nevydařených odkopech se ke střele dostal špatně pokrytý Carlo Valentini. Brankář Petr Čech byl na místě.

Góly padaly ovšem na druhé straně. Nejprve David Jarolím prvním gólem v reprezentaci dorazil odražený míč a za okamžik druhým gólem v utkání zvýšil Koller. Útočník Monaka navíc v 68. minutě připravil gól pro Baroše, který hlavou upravil na 7:0. Tam se už český brankostroj zastavil a rekordní osmý gól už Češi nepřidali. Naopak třináct minut před koncem pálil do boční sítě kapitán hostí Selva.

Loni v červnu v Liberci porazili Češi Andorru 8:1 a stadión posledního mistra ligy viděl další kanonádu české reprezentace. Ta tentokrát porazila San Marino 7:0. Kvalifikace ME pokračuje už ve středu a český tým nastoupí v Irsku.

Česká republika - San Marino 7:0 (4:0)
Branky: 28. a 68. Baroš, 43. a 52. Koller, 15. Kulič, 22. Polák, 49. Jarolím. Rozhodčí: Alijev - Husejnov, Asadov (všichni Ázerb.). ŽK: Domeniconi (San Marino). Diváci: 9514.
Česká republika: P. Čech - Ujfaluši, Grygera, Rozehnal (46. Zápotočný), Jankulovski - Jarolím, Rosický (63. Plašil), Polák - Baroš, Koller, Kulič (46. Lafata). Trenér: Brückner.
San Marino: F. Valentini - Vannucci, Della Valle, Bacciocchio, Albani - C. Valentini, Masi (69. Crescentini), Domeniconi, Moretti (54. Marani), Andreini (82. Mariotti) - Selva. Trenér: Mazza.